1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Belediyelerin borçlarına yeniden yapılandırma
Belediyelerin borçlarına yeniden yapılandırma

Belediyelerin borçlarına yeniden yapılandırma

İçişleri bakanı Uluçay, BES yetkililerini kabul etti Uluçay: “Belediyelerin birikmiş borçları için yapılandırma planı gündemde”

A+A-

 

İçişleri Bakanı Teberrüken Uluçay, belediyelerin birikmiş ihtiyat sandığı ve sosyal sigorta borçları için, 15 yıla kadar yayılacak bir yapılandırma planının gündemde olduğunu söyledi.
Uluçay, bugün Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Başkanı Ulus Arpalıklı ve Sendika Yönetim Kurulu’nu kabul etti.
BES Başkanı Arpalıklı kabulde yaptığı konuşmada, Belediyeler Yasası’nın değişmesi gerektiğine işaret ederek, ilgili çalışmalara BES’in de dahil edilmesini istedi.

Yapılandırma planı …
Bakan Uluçay da, ilgili komite yasayı görüşmeye başladığında BES’i çalışmalara davet edeceklerini belirtti.
Çalışan memnuniyetinin hizmetlerin daha iyi yürütülmesi açısından önemli olduğuna işaret eden Uluçay, belediyelerin birikmiş sosyal sigorta ve ihtiyat sandığı borçları için, 15 yıla kadar yayılacak bir yapılandırma planının gündemde olduğunu anlattı.
Uluçay, gerekirse bu ödemeler için devletin de belediyelere katkı payı verebileceğini, ancak konunun henüz kesinleşmediğini aktardı.

Belediyelerin daha iyi hizmet vermesi için, bazı hizmetleri ortaklaşa yürütecekleri bir sistemin ilk denemelerinin de Mesarya köylerinde başlatıldığını hatırlatan Uluçay, Belediyeler Yasası’yla ilgili çalışmaları BES’le birlikte yürütmekten memnuniyet duyacaklarını kaydetti.
(tak) 

Bu haber toplam 1167 defa okunmuştur