1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bayramın ilk günü 3 hırsızlık…
Bayramın ilk günü 3 hırsızlık…

Bayramın ilk günü 3 hırsızlık…

Nergisli, Ortaköy ve Akova’daki hırsızlıklarda bin 200 TL, 220 Sterlin ve 100 EURO yanında ziynet eşyaları çalındı

A+A-

Kurban Bayramı’nın ilk günü ve gecesinde Nergisli, Ortaköy ve Akova’da meydana gelen hırsızlık olaylarında bin 200 TL, 220 sterlin ve 100 Euro nakit para ile çeşitli ziynet eşyaları çalındı.

Polis Basın Bülteni’ne göre, önceki gün 18.30-00.30 saatleri arasında Nergisli’de, Burçin Kerimoğulları’na ait evin penceresi meçhul şahıs veya şahıslar tarafından açılarak içeriye girildi ve 160 Sterlin nakit para ile muhtelif ziynet eşyaları çalındı.

Lefkoşa-Ortaköy’de Cem Topçu’ya ait evden önceki gün 12.00-20.10 saatleri arasında 900 TL, 100 Euro ve 60 Sterlin nakit para ile muhtelif ziynet eşyaları çalındı.

Akova köyünde önceki gece yarısı meydana gelen hırsızlık olayında ise, Halil Özlemler’in evinden 300 TL nakit para çalındı.
Polisin hırsızlık olaylarıyla ilgili soruşturması devam ediyor.

Mikşa ile kuş avlayan 2 kişi tutuklandı

Yeniboğaziçi’nde dün sabah 04.00 sıralarında S.A. (E-33) ve L.Ş.’nin (E-51) kullanımında bulunan araçta polis tarafından yapılan kontrolde, bir hava tüfeği ve saçması ile yabani kuş avlamada kullanılan 90 tane mikşa bulunarak emare olarak alındı.
Polisin konuyla ilgili ileri soruşturmasında 3 Ekim tarihinde L.Ş.’nin, Yarköy’de mikşa kurmak suretiyle avlanması yasak toplam 33 pulya kuşunu kanunsuz avladığı da tespit edildi.
Avlanan pulya kuşları zanlının evinde bulunarak emare olarak alındı ve S.A ile L.Ş. tutuklandı.

Eski kız arkadaşına vurdu, düşen kız bileğini kırdı

Karaoğlanoğlu’ndaki bir barda dün saat 01.30 sıralarında meydana gelen olayda, bir kişi, eski kız arkadaşı olduğu belirtilen bir kişiye vurarak sol ayak bileğinin kırılmasına sebep oldu.
Polis bültenine göre S.C.(E-33), elleriyle eski kız arkadaşının beline vurarak onu yere düşürdü. Düşme sonucu kızın sol ayak bileği kırılırken, S.C. tutuklandı.

(tak)

Fotoğraf: Arşiv

Bu haber toplam 2095 defa okunmuştur