1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bayraktar Ortaokulu yeni binası cuma günü açılıyor
Bayraktar Ortaokulu yeni binası cuma günü açılıyor

Bayraktar Ortaokulu yeni binası cuma günü açılıyor

Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binası cuma günü düzenlenecek törenle açılıyor

A+A-


Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binası cuma günü düzenlenecek törenle açılıyor. Başbakan Hüseyin Özgürgün ve TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay’ın katılacağı açılış töreni saat 10.00’da yapılacak.
Eğitim Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, 2 Eylül 2016’da başlayan Bayraktar Ortaokulu yeni binasının inşaatı 19 Nisan 2017’de tamamlandı.
Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve 7 buçuk milyon TL’ye mal olan yeni bina, bünyesinde 418 öğrenci ve 56 öğretmen barındıracak kapasiteye sahip.
Binada, 22 sınıf, 1 kütüphane, 3 laboratuvar, 3 branş odası, 2 çok amaçlı atölye, 2 soyunma odası, 1 kafeterya, spor aktivite alanları, okul idari odaları, rehberlik odası ve arşiv odası bulunuyor.
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Bayraktar Ortaokulu yeni binasının açılışıyla ilgili “Biliyor ve inanıyoruz ki, KKTC’nin geleceğinin teminatı genç neslimizdir. Bu sebeple çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyor, yeni ve iddialı projelerle hedefe doğru yürüyoruz.” ifadelerine yer verildi.
Bayraktar Ortaokulu, okul binasının güvenli olmadığı gerekçesiyle Mart 2016’dan beri eğitime Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde devam ediyordu.

Bu haber toplam 7201 defa okunmuştur