1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bandabuliya’da Multi-Medya Sergisi açıldı
Bandabuliya’da Multi-Medya Sergisi açıldı

Bandabuliya’da Multi-Medya Sergisi açıldı

Kıbrıs Toplum Medyası Merkezi’nin “Bandabuliya’nın Yüzleri ve Hikayeleri” isimli multi-medya sergisi açıldı.

A+A-

 

Bandabuliya’nın Yüzleri ve Hikayeleri sergisi, Avrupa Komisyonu’nun Bandabuliya’nın restorasyonu ve tanıtımı için ayırdığı fonu koordine eden UNDP PFF’in LTB’yle işbirliği içerisinde düzenlediği bir dizi etkinliğin sonuncusu olarak izleyicilerin beğenisine sunuldu.

Serginin açılışında, LTB Başkan Vekili Celal Cin ve AB Desek Ofisi Müdürü Alessandra Viezzer birer konuşma yaptı.

LTB Başkan Vekili Celal Cin, Bandabuliya’nın Lefkoşa için çok önemli tarihi bir mekan olduğunu belirterek, restorasyon çalışmalarına katkı yapan herkese teşekkür etti.

Cin, esnafa da seslenerek, “Siz iyi mal satacaksınız ki müşteri çoğalsın gelmek için sebebi olsun” dedi.

VİEZZER

AB Desek Ofisi Müdürü Alessandra Viezzer ise, Bandabuliya’nın Yüzleri ve Hikayeleri Sergisi’nin Bandabuliya fonu altında finanse edilen çeşitli etkinliklerden bir tanesi olduğunu ve bu etkinliklerin kapanışı için düzenlendiğini kaydederek, BM Kalkınma programı ve AB arasındaki ortaklık çerçevesinde 10 yılda uzun ömürlü ve faydalı projelere imza attıklarını belirtti.

Bandabuliya’nın Kıbrıs Türk halkı için ayrılan mali yardım projeleri çerçevesinde finanse edildiğini ifade eden Viezzer, Bandabuliya’nın tanıtımı için bugüne kadar 10 farklı etkinlik düzenlendiğini hatırlattı.

Viezzer, Bandabuliya’nın tanıtımı için gerçekleştirdikleri etkinliklerin amacına ulaştığına inandığını kaydederek, Bandabuliya’nın yeni bir sosyal merkez olmasını arzuladıklarını söyledi.

Bu haber toplam 1280 defa okunmuştur