BAKANLAR KURULU TOPLANDI

BAKANLAR KURULU TOPLANDI

Başbakan İrsen Küçük, Bakanlar Kurulu’nun bugün ağırlıklı olarak Sosyal Sigortalar, Kaçak İşçi ve Beyaz Kimlik konularını görüşeceğini belirtti. Bakanlar Kurulu, saat 11.15’te Başbakan İrsen Küçük başkanlığında toplandı. Başbakan Küçük, toplan

A+A-

Başbakan İrsen Küçük, Bakanlar Kurulu’nun bugün ağırlıklı olarak Sosyal Sigortalar, Kaçak İşçi ve Beyaz Kimlik konularını görüşeceğini belirtti.

Bakanlar Kurulu, saat 11.15’te Başbakan İrsen Küçük başkanlığında toplandı.

 

Başbakan Küçük, toplantıya girmeden önce basına yaptığı açıklamada, geniş bir gündemleri bulunduğunu belirterek, ülkede son zamanlarda meydana gelen motosiklet kazalarına dikkat çekti ve kask takmayı zorunlu hale getirecek tüzüğün Bakanlar Kurulu’nda ele alınacağını söyledi.

Ercan Havaalanı’na alınacak dil bilen, 30 muhaceret polisi için gerekli tüzüğün de Bakanlar Kurulu’nda görüşüleceğini ifade eden İrsen Küçük, muhaceret polislerinin göreve başlamasıyla Ercan’da rahatlama sağlanacağını belirtti.

İrsen Küçük, Atatürk Öğretmen Akademisi’ne bu yıl öğrenci alınmamasıyla ilgili bir soru üzerine, ülkede öğretmen fazlalığı olduğu zamanlarda Atatürk Öğretmen Akademisi’ne alınacak öğrenci sayısında geçmişte de kısıtlamaya gidildiğini veya öğrenci alınmadığını hatırlatarak, Bakanlar Kurulu’nun bu yıl da öğrenci alınmamasıyla ilgili kararı olduğunu kaydetti.

İrsen Küçük, velilerin öğrenci alınmamasıyla ilgili daha önceden açıklama yapılmamasından şikayetçi olduğunu ve çocuğunu sadece Öğretmen Akademisi için hazırlayan veliler olduğunu gördüğünü belirterek, bu konuyu da bugünkü Bakanlar Kurulu’nda ele alacaklarını vurguladı.

İrsen Küçük, “bizim amacımız insanları mağdur etmek değil” dedi.

Bu haber toplam 1444 defa okunmuştur