1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bağlıköy eko güne hazır
Bağlıköy eko güne hazır

Bağlıköy eko güne hazır

Bağlıköy’ü yeniden anlandırmak, sahip olduğu değerlerin sürdürülebilir ekonomik değer olarak yaşama geçirmek için çalışmalar başlattı.

A+A-

 

Bağlıköy Eko Turizm Gönüllüleri Derneği’nin  “Ekoköy Olacağız” sloganıyla düzenlediği 2. “EKO GÜN Etkinliği” 3 Mart Pazar günü gerçekleştiriliyor.
Bir yıl önce faaliyetlerine başlayan Bağlıköy Eko Turizm Derneği,  tarihi, doğal ve otantik değerleri olan Bağlıköy’ü yeniden anlandırmak, sahip olduğu değerlerin sürdürülebilir ekonomik değer olarak yaşama geçirmek için çalışmalar başlattı.
Bu çalışmalar sürdürülürken, köy halkının umudunu canlandırmak, motivasyonunu artırmak için geçtiğimiz yıl  Mart ayında “ Bağlıköy: Eko Köy Olacağız” sloganıyla Birinci Eko gün düzenlendi. Eko gün etkinliğinin geleneksel olarak her yıl Mart ayında yapılması kararı uyarınca 3 Mart Pazar günü, ikinci Eko Gün etkinliği düzenlenecek.
Hazırlanan programa göre, Eko Gün etkinliğinin resmi açılışı saat 10.00’da yapılacak. Ancak bundan önce doğsaseverlerin bölgedeki güzellikleri görmelerini ve etkinliğe farklı bir renk katmak amacıyla doğa yürüyüşü ve bisiklet turu düzenleyecek. Saat 09.00’da Lefke göletinden yürüyüşe başlayacak doğa severler, Bağlıköy’ün, laleler, orkideler, Akdeniz’e özgü her türlü bitki örtüsüyle bezenmiş topraklardan geçerek, etkinliğin gerçekleştiği köy meydanına ulaşacaklar. Bisiklet turu ise Doğancı kavşağından başlayacak. Fotoğraf tutkunları ve ilgililer için deköyün özgün mimarisini görüntüleme olanağı sağlanacak. Bağlıköy’ün sembolü olan ve köy halkının kurtarıcı kaynağı olarak gördükleri devasa kaya “Avona Taşı” da görüntülenebilecek yerler arasında bulunuyor.

Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur