Avrupa Şampiyonası için hazırız

'Avrupa Şampiyonası için hazırız'

Son günlerde atıcılık ile ilgili sıkıntılar yaşanırken, Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü sporcularından Ali Somoncu ve Ali Çeler, Türkiye Genç Milli Takımı kadrosu altında Sırbistan’da yapılacak olan Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nda boy gösterec

A+A-

 

 

 

 “DAHA ÇOK İLGİYE VE DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”… Ali Çeler: “Bizler bu sporla uğraşırken iyi derecede kaliteli ve eğitimli antrenörlerin olimpik atıcılık kapsamında bizlere iyi eğitimler sağlamalarını arzu ediyoruz. Atıcılık sporuna başladığım yıldan bugüne kadar başta ailem ve Gönyeli Atıcılık Kulübüm dışında herhangi bir maddi ve manevi destek görmedim”

 

 “OLİMPİK POLİGON YAPILMASI EN BÜYÜK ARZUM”… Ali Somoncu: “En büyük arzum gelecek dönemlerde ülkemizde bir olimpik poligon yapılması. Bu olanak sağlanınca ben inanıyorum ki ileriki yıllarda bizler gibi çok daha iyi seviyede daha başarılı sporcuların sayısı da giderek artacak ve daha çok milli seviyede, Avrupa standardında atıcı yetenekler doğacaktır”

 

YARIN ADADAN AYRILIYORLAR… Sırbistan’da 10 Ağustos’ta başlayacak Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nda Türkiye Genç Milli Takım kadrosunda bulunan Ali Somoncu ve Ali Çeler, yarın adadan ayrılıyor

 

 

Son günlerde atıcılık ile ilgili sıkıntılar yaşanırken, Gönyeli Avcılık Atıcılık Kulübü sporcularından Ali Somoncu ve Ali Çeler, Türkiye Genç Milli Takımı kadrosu altında Sırbistan’da yapılacak olan Avrupa Atıcılık Şampiyonası’nda boy gösterecek.

KKTC tarihinde ilk kez gençler kategorisinde Türkiye Milli Takımı’na çağrılan ve ilk kez Avrupa Şampiyonası’na atıcılıkta yarışacak olan sporcularımız, duygularını YENİDÜZEN’le paylaştı.

 

ALİ ÇELER: “DAHA ÇOK İLGİYE VE DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Avrupa Şampiyonası öncesi rekortmen atıcılarımızdan Ali Çeler, yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “İlk etapta atıcılık sporuna duyduğum ilgi ve sevgiden dolayı beklentilerimin en başında Kıbrıs’ta bu spor alanına daha çok ilgi ve olanakların sağlanması. Bizler bu sporla uğraşırken iyi derecede kaliteli ve eğitimli antrenörlerin olimpik atıcılık kapsamında bizlere iyi eğitimler sağlamalarını arzu ediyoruz. Atıcılık sporuna başladığım yıldan bugüne kadar başta ailem ve Gönyeli Atıcılık Kulübüm dışında herhangi bir maddi ve manevi destek görmedim. Görmememize rağmen bizler kendi olanaklarımızla var olan dar imkanlar çerçevesinde Türkiye Milli Takımı’na seçilecek kadar tüm olanaklarımız zorladık ve gösterdiğimiz performanslarla önemli bir başarıya imza attık bu sebepten dolayı mutlu ve guruluyum” dedi.

Çeler, Sırbistan’da düzenlenecek Avrupa Gençler Atıcılık Şampiyonasında çok iyi bir performans göstererek iyi bir derece yapıp bundan sonraki Dünya Kupası şampiyonasına katılım hakkını, şansını yakalamak hedefinde olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

ALİ SOMONCU: “MUTLU VE GURURLUYUM”

Türkiye Milli Takımı adına Sırbistan’da yarışacak olan bir diğer atıcılık sporcumuz Ali Somoncu, konuyla ilgili duygu ve düşüncelerini şöyle anlattı: “Ben atıcılık sporuna başlayalı 4 yıl oldu. Şu an 17 yaşındayım. Atıcılık sporuna 13 yaşında Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü’nde başladım. Başladığım günden itibaren çok iyi antrenmanlar ve çalışmalar sonrası katıldığım müsabakalarda her yıl daha iyi bir seviye yakaladım. Şu anda Türkiye Genç Milli Takımı’nda yer almaktayım. Bu nedenle oldukça mutlu ve guruluyum. Hem ülkemi hem de Türkiye’yi ve en başta bugünlere gelmemde bende maddi manevi emekleri büyük olan ailemi en iyi şekilde başarıyla temsil etmek istiyorum” dedi.

 

“OLİMPİK POLİGON YAPILMASI EN BÜYÜK ARZUM”

Somoncu son olarak; “Atıcılık dalında var olan yeteneklerimi zorlayarak en iyi dereceyi elde ederek başarıyla ülkeme dönmek istiyorum. Şampiyona haricinde söylemek ve vurgulamak istediğim bir diğer konu ise en büyük arzum gelecek dönemlerde ülkemizde bir olimpik poligon yapılması. Bu olanak sağlanınca ben inanıyorum ki ileriki yıllarda bizler gibi çok daha iyi seviyede daha başarılı sporcuların sayısı da giderek artacak ve daha çok milli seviyede, Avrupa standardında atıcı yetenekler doğacaktır” şeklinde konuştu.

 

KOLOZALİ: “BAŞARACAKLARINA İNANIYORUM”

Gönyeli Avcılık ve Atıcılık Kulübü Başkanı Hasan Kolozali, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “Gerek Ali Çeler gerekse Ali Somoncu olsun genç yaşlarına rağmen kısa zamanda önemli başarılara imza attılar. Sırbistan’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda her iki sporcumuzdan da iyi bir derece bekliyorum. Ben kulüp başkanı olarak bu iki sporcumuzun başarılı dereceler elde edeceklerine yürekten inanıyorum. Dünya Kupası kotasını elde etmek için yeterli dereceyi yakalayacaklarına da inancım ve güvenim sonsuz. Bu ve bunlar gibi sporcularımızın gelecek yıllarda da kulübümüz ve ülke için çok daha iyi noktalara, seviyelere gelmelerini arzu ediyorum” dedi.

 

 

ALİ ÇELER VE ALİ SOMUNCU’NUN BAŞARILARI

Her iki sporcumuz daha önce 24 Haziran tarihinde Konya’da yapılan Türkiye Skeet Şampiyonası’na katılarak büyük bir başarıya imza atmışlardı. Ali Çeler 14 yaşına rağmen 21 yaşına kadar Gençler Kategorisi’nde mücadele etti ve 150 de 139 vuruş yaparak Türkiye ve KKTC rekoru kırmıştı. Ali Somoncu ise Türkiye genelinde ilk üçe girerek iyi bir derece elde ederek her iki sporcumuzda Türkiye Genç Milli Takımı’na seçilerek geçtiğimiz haftalarda İstanbul İstinye’de 4 günlük kampa çağırılarak iyi bir hazırlık dönemi geçirdiler. Şu anda Türkiye A ve Genç Milliler Antrenör olan eski olimpiyat şampiyonu ünlü atıcı Diego eşliğinde sıkı antrenman eşliğinde Avrupa Şampiyonası için hazırlıklarını tamamladılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 958 defa okunmuştur