1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Araziler Bakanlar kurulunu bekliyor
Araziler Bakanlar kurulunu bekliyor

Araziler Bakanlar kurulunu bekliyor

10 Şubat 2012’de KKTC ve Türkiye spor bakanlarının imza koyduğu Kıbrıslı Türk gençlerin ihtiyaçlarının karşılanması içi düşülen gençlik merkezlerinin yapımı için arazi sıkıntısı hala giderilemedi. Projeleri hazır olup, Lefkoşa ve Mağusa’ya yapılması düşün

A+A-

Hüseyin KIRAL

Geçtiğimiz ay yeniden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) gelen Türkiye Cumhuriyeti (TC) Spor Bakanı Suat Kılıç, projeleri hazır olan ancak arazi bulunamayan Gençlik Merkezleri hakkına açıklamalarda bulunmuştu. Lefkoşa ve Mağusa’ya yapılması düşünülen Gençlik Merkezlerin arazilerinin belirlenememesi sonucu ihale edilememesi bakan Suat Kılıç’ın kızmasına neden olmuştu.
Ekonomik İşbirliği protokolü etkinliği olan 1. Üniversite Spor Oyunları açılış törenine katılan TC Spor Bakanı Suat Kılıç’ın, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan’la birlikte Lefkoşa ve Mağusa’daki arazi incelemesinde, arazilerin elverişli olmamasını öğrendiği an kızmasına neden olmuştu.

Domuzculardan, K.Kaymaklı’ya
TC Spor Bakanı Suat Kılıç’ın kızmasına neden olan arazi sorunu, Başbakan İrsen Küçük’ün, Amerika dönüşünde yapılacak olan bakanlar kurulunda giderilmesi bekleniyor.
Lefkoşa’da Domuzcular Burnu’ndaki arazinin, maliyeti yüzde kırk artmasına neden olacağından vazgeçildiğini ve Küçük Kaymaklı bölgesinde devlete ait bir arazinin Spor Bakanlığına devredilmesi için çalışma başlatıldığı öğrenildi.
Mağusa’daki arazi için ise, çalışmalar yapılıyor. Uygun arazi bulundu ancak istimlak edilmesi için başbakanın adaya gelmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 1033 defa okunmuştur