1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ara Seçim YOK
Ara Seçim YOK

Ara Seçim YOK

2 Kasım Pazar günü yapılacağı duyurulan Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi yapılmayacak.

A+A-

2 Kasım Pazar günü yapılacağı duyurulan Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi yapılmayacak.

Başmukayyit Neşe Başkan, aday çıkan yerlerde, boş olan yerler ile aday sayısının aynı olması ve boş olan diğer yerlerde aday çıkmaması  nedeniyle Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın 62. maddesi uyarınca seçimin yapılmayacağını ifade etti.

TAK muhabirine açıklama yapan Başkan, aday çıkmadığı için 29 Haziran’daki yerel seçimde doldurulamayan 36 ihtiyar heyeti üyeliğinden, ara seçim için aday çıkmayan 34 tanesi için bir sonraki seçim olan  2015’teki Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile birlikte ara seçim yapılabileceğini kaydetti.

Daha önce 2 Kasım’da yapılacağı duyurulan Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi ile Gazimağusa ilçesinde 2, Girne ilçesinde 21, Güzelyurt ilçesinde 2 ve İskele ilçesinde de 11 ihtiyar heyeti üyeliği, yeni oluşturulan Dikmen/Yenimahalle için de muhtar seçimi yapılacaktı.

YÜKSEK SEÇİM KURULU KESİNLEŞEN VE SEÇİLEN ADAYLARI AÇIKLADI

Yüksek Seçim Kurulu bugün, 2 Kasım 2014 tarihinde yapılacağı duyurulan Yerel Kuruluş Organları Ara Seçimi’nde kesinleşen aday listeleri ile kesinleşen adayların sayısının, seçilmesi gereken kişi sayısına eşit olduğundan bu kişilerin seçilmiş sayıldığını ilan eden iki duyuru yayınladı.

Bunlara göre, Girne İlçesi Dikmen/Yenimahalle Muhtar Adayı Tahir Çil ile Esentepe/ Beşparmak İhtiyar Heyeti Üyeliği Adayları Eran Benöz ile Cihan Günaltın kesinleşen ve seçilen adaylar.

(TAK)

Bu haber toplam 1794 defa okunmuştur