ANLAMADI

ANLAMADI

Başbakan İrsen Küçük, Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El - Sen), elektrik kesme yetkisi olmadığını; bugün Maliye Bakanlığı’nın elektriğini kesme eylemlerine de anlam veremediğini söyledi. Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde, gazet

A+A-

KÜÇÜK ANLAM VEREMEDİ

Başbakan İrsen Küçük, Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El - Sen), elektrik kesme yetkisi olmadığını; bugün Maliye Bakanlığı’nın elektriğini kesme eylemlerine de anlam veremediğini söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde, gazetecilerin soruları üzerine El - Sen’in bu sabah Maliye Bakanlığı’nın elektriğini kesmesini değerlendiren Başbakan Küçük, El - Sen’in elektrik kesme yetkisi olmadığını, elektrik kesme eylemi yapma hakkı da olmadığını ifade etti.

Elektrik kesme yetkisinin hangi makamlarda olduğunun, yasalarda belli olduğunu ifade eden Başbakan Küçük, resmi dairelerin Elektrik Kurumu’yla borç ve alacaklarının mahsuplaşması olduğunu kaydetti.

KIB - TEK’İN ALACAKLARININ MAHSUPLAŞILMASI İÇİN KOMİTE KURULDU

Bu arada, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB - TEK) İdari Mali Müdür Muavini Mehmet Özçelik, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ve Maliye Bakanı Ersin Tatar ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini ve toplantıda kurumun 2010 yılı alacaklarının mahsuplaşılması için bir komite kurulmasına karar verildiğini bildirdi.

Özçelik tarafından yapılan yazılı açıklamada, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı tüketim borçları için 13,450,000 TL; turizm, su motorları, hayvancılık ve sanayi tesislerine uygulanan teşvik ederi ile devlet dairelerine ait 2011 tüketim borçlarına mahsuben de 10,500,000 TL’nin KIB - TEK’in hesaplarına yatırıldığı kaydedildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1147 defa okunmuştur