1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Anketler için son gün 23 Mart
Anketler için son gün  23 Mart

Anketler için son gün 23 Mart

YSK, LTB Başkanlığı ve Meclis üyeliği ara seçimleriyle ilgili her türlü kamuoyu yoklamasının yayımlanması için son günün, 23 Mart olduğunu açıkladı.

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 7 Nisan Pazar günü yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanlığı ve Meclis üyeliği ara seçimleriyle ilgili her türlü kamuoyu yoklamasının 23 Mart cumartesi gününden sonra yayımlanamayacağı, ilan edilemeyeceği ve dağıtılamayacağını açıkladı.
YSK’dan yapılan 12 numaralı duyuruda, “Değiştirilmiş şekliyle 5/1976 sayılı Seçim ve Halkoylaması Yasası’nın 65 (3) maddesi; seçimlerle ilgili yapılan kamuoyu yoklamaları veya kamuoyu araştırmalarının oy verme gününden en az 15 gün öncesine kadar yayımlanabileceği; 15’inci günden sonra hiçbir şekilde yayımlanamayacağına, ilan edilemeyeceğine ve dağıtılamayacağına amirdir” denildi.

Duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Bu nedenle 2 Nisan 2013 tarihinde yapılacak Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanlığı ve Meclis Üyeliği ara seçimi ile ilgili yapılan kamuoyu yoklamalarının 23 Mart 2013 tarihinden sonra hiçbir şekilde yayımlanamayacağı, ilan edilmeyeceği ve dağıtılmayacağı ilgililere duyurulur.” (tak)

Bu haber toplam 1316 defa okunmuştur