1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Anastasiadis, İngiltere Savunma Bakanı’yla görüştü
Anastasiadis, İngiltere Savunma Bakanı’yla görüştü

Anastasiadis, İngiltere Savunma Bakanı’yla görüştü

“Fırsatların değerlendirilmesi talep edildi”

A+A-

Güney Kıbrıs Başkanı Nikos Anastasiadis, İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon’la Trodos’taki  Başkanlık Konutu’nda bir araya geldi.

Kıbrıs Rum radyosunun haberine göre, Anastasiadis- Fallon görüşmesinde İngiltere’nin Kuzey Irak’a yönelik “insani çalışmaları”, Kıbrıs sorunu, ikili ilişkiler, bölgesel ve ekonomik konular ele alındı.

Habere göre Kıbrıs Rum hükümet sözcüsü görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, Anastasiadis’in Fallon’u Kıbrıs sorunundaki gelişmeler konusunda bilgilendirdiğini, görüşmede Irak ve bölgedeki durumla Ukrayna konusunun da ele alındığını söyledi.

İngiltere Savunma Bakanı Fallon ise görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, görüşmede Kıbrıs sorunundaki bir sonraki adımların ele alındığını belirterek ülkesinin tarafları, daha fazla ilerleme sağlayabilmek için fırsatı değerlendirmeleri yönünde cesaretlendirdiğini iddia etti.

Fallon ayrıca, ülkesinin Kuzey Irak’ta gerçekleştirdiği “insani çalışma” konusunda da Anastasiadis’i bilgilendirdiğini ifade etti ve Güney Kıbrıs’ın bölgede istikrarın sağlanması çabalarında üstlendiği rolün önemine vurgu yaptı.
(tak)

Bu haber toplam 1172 defa okunmuştur