1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Aktivistlere 2 dava daha…
Aktivistlere 2 dava daha…

Aktivistlere 2 dava daha…

19 Temmuz davalarında Savcılık iddianameye iki yeni dava daha ekleyerek, dosyada geniş kapsamlı bir tadilat gerçekleştirecek.

A+A-


Savcılık ileri gidiyor

19 Temmuz tarihinde TC Başbakanı  Tayyip Erdoğa’nın adayı ziyareti sırasında yaşanan olaylardan dolayı haklarında dava açılan aktivistlerin duruşması Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gerçekleşti.
19 Temmuz davalarında Savcılık iddianameye iki yeni dava daha ekleyerek, dosyada geniş kapsamlı bir tadilat gerçekleştirecek. 
Tanıkların dinlenmesi beklenirken, Savcılık olaylardan iki sene sonra suçların çeşitlendirilmesini ve yeni davalar eklenmesini istedi. Bir sonraki duruşma 10 Mayıs’a ertelenirken, Savcılık tadilat kapsamını yazılı olarak mahkemeye sunacak.
Yargıç Hale Ahmet Raşit huzurunda gerçekleşen duruşmada Savcılık tarafının dava dosyasında kapsamlı bir tadilat gerçekleştireceklerini ve iki yeni dava daha eklemek istediklerini açıkladı.
Savcılık ayrıca diğer davalarla karışmaması ve tadilatın kapsamından dolayı taraflara yazılı olarak tadilatın içeriğini sunmak istediklerini belirtti.
Yargıç Hale Ahmet Raşit, bir sonraki duruşma tarihini 10 Mayıs Cuma günü saat 14:00’a erteledi. Gelecek duruşmada Savcılık tarafı tadilatın kapsamını ve iki yeni davayı yazılı bir şekilde mahkemeye ve yargılanan aktivistlerin avukatlarına sunacak.
Duruşma sırasında çeşitli örgüt ve bağımsız aktivistler de yargılananlarla dayanışma amacıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde hazır bulundu.

Bu haber toplam 2052 defa okunmuştur