1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 6 Eylül’de “MS Hastalığı” konulu toplantı düzenleniyor
6 Eylül’de “MS Hastalığı” konulu toplantı düzenleniyor

6 Eylül’de “MS Hastalığı” konulu toplantı düzenleniyor

Dünya beyin yılı nedeniyle düzenlenecek “Multıpl skleroz güz okulu-multıpl sklerozu anlamak” konulu toplantı Merit Otel’de 14.00’te başlayacak ve uzman doktorlar hastalıkla ilgili bilgi verecek

A+A-

Nörolojik Bilimler Derneği, 6 Eylül Cumartesi günü “Multipl Skleroz Güz Okulu-Multipl Skleroz’u Anlamak” konulu toplantı düzenliyor.

Lefkoşa Merit Otel’de 14.00-17.00 saatleri arasında yer alacak toplantıda, Türkiye’den profesörler konuşacak.

Dernekten yapılan açıklamada, Dünya Nöroloji Federasyonu’nun beyin sağlığını teşvik etmek amacıyla 2014 yılını “Dünya Beyin Yılı” ilan ettiği ve KKTC’de de bunun kabul edildiği hatırlatılarak, “Daha iyi bir dünya için daha iyi beyinlere ihtiyacımız vardır. Yaşamımız boyunca birçok beyin hastalığına yakalanabiliriz. Beyni etkileyen hastalıklar tüm dünyada insanların engelli olmalarının en büyük sebebidir” denildi.

Beyin hastalıklarını tanımak ve onlara karşı mücadele etmek için “Dünya Beyin Yılı” kapsamında çalışmalar yapan Kıbrıs Türk Nörolojik Bilimler Derneği’nin, Sağlık Bakanlığı’yla birlikte bir dizi etkinlikler düzenleme kararı aldığı belirtilen açıklamada, bu bağlamda ilk toplantının KKTC’de de sık görülen MS hastalığıyla ilgili olacağı anlatıldı.

“Multipl Skleroz Güz Okulu-Multipl Skleroz’u Anlamak” konulu toplantının açılış konuşmasını Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Gülle’nin yapacağı ve toplantıya, Türkiye Cumhuriyeti’nden nöroloji profesörü konuşmacıların da katılacağı belirtilen dernek açıklamasında, ayrıca KKTC’den doktorların da bildiri sunacağı ve hastalar yanında ilgi duyan herkesin davetli olduğu bildirildi.

Bu haber toplam 1684 defa okunmuştur