25 YARGISIZ SINIRDIŞI

25 'YARGISIZ' SINIRDIŞI

Bakanlar Kurulu YDÜ’de çıkan olaylar nedeniyle 25 Kürt kökenli öğrenciyi sınır dışı etti. Bakanlar Kurulu, sınır dışılar ile ilgili bir resmi açıklama yapmazken, kararın hangi kabine toplantısı sırasında alındığı bilinmiyor Konu hakkında görüşün

A+A-

 

  

Bakanlar Kurulu YDÜ’de çıkan olaylar nedeniyle 25 Kürt kökenli öğrenciyi sınır dışı etti. Bakanlar Kurulu, sınır dışılar ile ilgili bir resmi açıklama yapmazken, kararın hangi kabine toplantısı sırasında alındığı bilinmiyor

 

Konu hakkında görüşüne başvurduğumuz uzmanlar, Bakanlar Kurulu’nun suçluları sınır dışı etme hakkının bulunduğunu ancak tutuklanan Kürt kökenli öğrencilerin PKK ile bağlantısı olduğu ile ilgili hükümetin elinde herhangi bir belge olduğuna inanmadıklarını ifade etti.

 

Olayların ardından 25 öğrenci soruşturma süreci mahkeme süreci tamamlanmadan sınır dışı edilirken, karşı gruptan olan ülkücülerden her hangi biri ile ilgili ne bir tutuklama ne de sınır dışı kararı alındığı belirtildi.

  

POLİS SORUŞTURMASI DEVAM EDİYOR

 

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ)’de geçtiğimiz gün meydana gelen öğrenci olayları ile ilgili polis soruşturması sürüyor. Türkiye’deki terör olaylarını protesto etmek için toplanan öğrenci grubuna ve çevredeki araçlara saldırarak suç işledikleri iddia edilen Serdar Kayaalp, Fırat Sandalcı, Talhar Fehim Ceylanlı ve Hamdi Şener tutukluluk süreleri dolmadan önceki gece Bakanlar Kurulu kararı ile sınır dışı edildi. Polis, olayla ilgili 12 kişiyi şüpheli olarak arıyor.

Olayların ardından alarma geçen polis ekipleri cumartesi ve pazar da dahil olmak üzere YDÜ içerisindeki güvenliğini artırmış durumda.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 4735 defa okunmuştur