23 Nisan ve Kurtuluş damgası

23 Nisan ve Kurtuluş damgası

İlkokul, ortaokul ve liselerarası atletizm yarışları tamamlandı

A+A-

 

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler Okul Sporlar Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi ile KKTC Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği Okullararası Atletizm Finalleri dün akşam Atatürk Stadı’nda sona erdi.
İlkokul, ortaokul ve liselerin kız ve erkek takımlarının mücadele ettiği atletizm finallerinde ilkokul kızlar ve erkeklerde 23 Nisan İlkokulu; ortaokul kızlarda Canbulat Özgürlük Ortraokulu, erkeklerde Yakın Doğu Koleji, ve lise kızlar ile erkeklerde de Kurtuluş Lisesi şampiyonluğu elde etti. Kurtuluş Lisesi erkeklerde son 14 yılda 12’nci birinciliği elde ederken, son 10 yılda şampiyonluğu kimseye kaptırmayıp önemli bir rekora imza attı.

Küçükler
Küçük kızlar:
100 m.: 1. Gizem Beşöd (Gönyeli İlkokulu) 14,32, 2. Elmaziye Şanlı (Ferdi) 14,62, 3. Emine Mustafa (23 Nisan İlkokulu) 14,86
4x100 m.: 1. 23 Nisan İlkokulu (60.18), 2. Gönyeli İlkokulu 60.57, 3. Lapta İlkokulu (63.00)
800 m.: 1. Deniz Süngü (23 Nisan İlkokulu) 2:48.10, 2. Beyza Çelme (Akova İlkokulu) 2:56.94, 3. Yaren Bilgin (Gönyeli İlkokulu) 3:01.13.
Yüksek atlama: 1. Diana Gültuna (23 Nisan İlkokulu) 1.24, 2. Kayra Kaya (Akova İlkokulu) 1.24, 3. Simge Çoban (Gönyeli İlkokulu) 1.21.
Uzun atlama: 1. Ülkü Mustafa (23 Nisan İlkokulu) 4.37, 2. Hilal Çoktan (Gönyeli İlkokulu) 4.14, 3. Sultan Arslan (Lapta İlkokulu) 4.04.
Fırlatma topu: 1. Bahar Kocabaş (Şht.Hasan Cafer İlkokulu) 44.62, 2. Yaren Cırık (Şht. Osman Ahmet İlkokulu) 41.24, 3. Ülkü Mustafa (23 Nisan İlkokulu) 40.62.

Küçük erkekler:
100 m.: 1. Saffet Özmenek (Ferdi) 13.96, 2. Chirislin E. Diamoneka (23 Nisan İlkokulu) 14.17, 3. Hasan T. Karabina (Şht.Hasan Cafer İlkokulu) 14.73.
4x100 m.: 1. 23 Nisan İlkokulu (57.58), 2. Şht.Hasan Cafer İlkokulu (59.05), 3. Gönyeli İlkokulu (59.90).
1000 m.: 1. Gökhan Bıyıkoğlu (23 Nisan İlkokulu) 3:19.32, 2. Mehmet Yıldız (Gönyeli İlkokulu) 3:22.02, 3. Biray Kırkır (Lefke İstiklal İlkokulu) 3:40.16.
Yüksek atlama: 1. Azat Etkü (Lefke İstiklal İlkokulu) 1.45, 2. İbrahim Uçak (Şht.Hasan Cafer İlkokulu), 3. Hakan G. Koçak (23 Nisan İlkokulu) 1.23.
Uzun atlama: 1. Saffet Özmenek (Girne Amerikan İlkokulu) 4.79, 2. Azat Etke (Lefke İstiklal İlkokulu) 4.51, 3. Gökhan Bıyıkoğlu (23 Nisan İlkokulu) 4.43.
Fırlatma topu: 1. Ahmet Karakaya (Özgürlük İlkokulu) 54.19, 2. Ersan Öztürk (Ferdi) 52.01, 3. Cihat Kara (Lapta İlkokulu) 44.43.

Yıldız kızlar:
100 m.: 1. Havva Hüdan (Levent Kolej) 13,37, 2. Işılay Şengil (Canbulat Özgürlük Ortaokulu) 13,47,3. Çiğde Kahvecioğlu (TMK) 13,87.
300 m.: 1. Ayça Sağaltıcı (Canbulat Özgürlük Ortaokulu (45,97) REKOR, 2. Tanya Öztürk (Oğuz Veli Ortaokulu) 46,10, 3. Nagihan Gödek (GAK) 47,45.
1500 m.: 1. Nezihat Doygunel (YDK) 5:36,80, 2. İrem Alyagut (Canbulat Özgürlük Ortaokulu) 5:41,78, 3. Nurdeniz Yıldız (Oğuz Veli Ortaokulu) 5:48,59.
100 m.: 1. Milenay Günsoy (YDK), 18,04, 2. Iraz Cabbar (Canbulat Özgürlük Ortaokulu) 18,54, 3. Tanya Öztürk (Oğuz Veli Ortaokulu) 18,74.
Yüksek atlama: 1. Buse Savaşkan (ŞTO) 1,50, 2. Misengabu M. Mabuyamba (YDK) 1,34, 3. Fatma Usta (Canbulat Özgürlük Ortaokulu) 1,31.
Gülle atma: 1. Zeliha Ersöz (Canbulat Özgürlük Ortaokulu) 9,20, 2. Sude Kadıoğlu (YDK) 9,17, 3. Sude Saraç (ŞTO) 8,53.
4x100 m. bayrak: 1. Canbulat Özgürlük Ortaokulu (55,97), 2. YDK (56,42), 3. ŞTO (57,98).
800 m.:
1. Nezihat Doygunel (YDK) 2:42,26, 2. Nurdeniz Yıldız (Oğuz Veli Ortaokulu) 2:43,89, 3. İlayda Basmacı (Levent Kolej) 2:46,95.
Uzun atlama:1. Çiğde Kahvecioğlu (TMK) 4,82, 2. Havva Hüdan (Levent Kolej) 4,79, 3. Milenay Günsoy (YDK) 4,71.
Cirit atma: 1. Enise Kaya (Canbulat Özgürlük Ortaokulu) 27,84, 2. Birce Öztunca (Levent Kolej) 23,92, 3. Gizem Armutlu (Oğuz Veli Ortaokulu) 23,12.
Disk atma: 1. Zeliha Ersöz (Canbulat Özgürlük Ortaokulu) 30,71, 2. Sude Kadıoğlu (YDK) 25,91, 3. Sude Saraç (ŞTO) 23,74.

Yıldız erkekler:
100 m.: 1. Turan Cenk (YDK) 11,57, 2. Yiğitcan Ayaz (Oğuz Veli Ortaokulu) 12,63, 3. Ekrem Cümbezli (ŞTO) 12,75.
100 m. eng.:   
1. Kadir Çetinkaya (YDK) 16,48, 2. Kubilay Tok (ŞTO) 16,58, 3. Doğancan Onan (Mehmetçik Ortaokulu) 18,73.
300 m.: 1. Turan Cenk (YDK) 37,50, 2. Okan İzgi (BTMK) 42,35,3. Yiğitcan Ayaz (Oğuz Veli Ortaokulu) 42,77.
800 m.: 1. Fahri Erbulak (YDK) 2:16,59, 2. Zihni Temelci (ŞTO) 2:18,88, 3. Can Alex Kalkan (Oğuz Veli Ortaokulu) 2:25,06.
4x100 m: 1. YDK (50,11), 2. ŞTO  (51,29), 3.Oğuz Veli Ortaokulu (53,06)
2000 m.: 1. Can Alex Kalkan (Oğuz Veli Ortaokulu) 6:42,24, 2. Fahri Erbulut (YDK) 6:51,61, 3. Zihni Temelci (ŞTO) 6:52,57.
Yüksek atlama: 1. Kadir Çetinkaya (YDK) 1,65, 2. Kubilay Tok (ŞTO) 1,45, 3. Kutay Urcan (Oğuz Veli Ortaokulu) 1,40.
Uzun atlama: 1. Mustafa Yorulmaz (YDK) 5,48, 2. Emir Yıldız (Mehmetçik Ortaokulu) 5,20, 3. Hasan Bilgiç (ŞTO) 5,19.
Üç adım atlama: 1. Mustafa Yorulmaz (YDK) 11,82, 2. Çağlar Uludağ (Çanakkale Ortaokulu) 10,72, 3. Hasan Bilgiç (ŞTO) 10,37.
Gülle atma: 1. Ekrem Cümbezli (ŞTO) 12,67, 2. Aydın Köse (Mehmetçik Ortaokulu) 11,84, 3. Feridun Canseven (YDK) 10,82.
Disk atma: 1. Feridun Canselen (YDK) 35,04, 2. Engin Can Dırağan (Çanakkale Ortaokulu) 27,20, 3. Sertaç Avşaar (Mehmetçik Ortaokulu) 22,95.
Cirit atma: 1. Mehmet Paralik (YDK) 40,60, 2. Mustafa Çetin (Oğuz Veli Ortaokulu) 37,92,  3. Mihai Mustafa (ŞTO) 36,51.

Genç bayanlar:
100 m.: 1. Lal Kaner (Levent Kolej) 13,782. Esin Terzioğlu (Kurtuluş Lisesi) 13,85, 3. Melisa Koçak (YDK) 14,10.
400 m.: 1. Cebriye Kuşçu (Kurtuluş Lisesi) 63,78, 2. Esma B. Belet (Levent Kolej) 65,54, 3. Meliz Deral (Atatürk Meslek Lisesi) 67,06.
1500 m.: 1. Sabriye Atikoğlu (Kurtuluş Lisesi) 5:20,73, 2. Sümeyra Ateş (Atatürk Meslek Lisesi) 6:17,72, 3. Yaren Paça (Levent Kolej) 6:40,48.
100 m. eng.: 1. Elif Öztürk (Namık Kemal Lisesi) 17,03, 2. Hatun Doğan (Kurtuluş Lisesi) 17,60, 3. Emine Gül Çetiner (YDK) 18,91.
Sırıkla atlama: 1. Sahil Beyaz (Kurtuluş Lisesi) 2,40, 2. Naciye Acaroğlu (Levent Kolej) 1,80, 3. Yarem Bilgiç (Namık Kemal Lisesi) 1,80.
Üç adım atlama: 1. Asya Yokuşoğlu (Namık Kemal Lisesi) 10,34, 2. Naciye Acaroğlu (Levent Kolej) 9,64,  3. Çilem Nalbant (Atatürk Meslek Lisesi) 9,59.
Gülle Atma: 1. Begüm Semir (Levent Kolej) 11,15, 2. Melis Dinçli (Kurtuluş Lisesi) 9,94, 3. Işıl Direktör( YDK) 9,85.
200 m.: 1. Cebriye Kuşçu (Kurtuluş Lisesi) 27,21, 2. Begüm Samir (Levent Kolej) 27,88, 3. Elif Öztürk (Namık Kemal Lisesi) 31,30.
800 m.: 1. Sabriye Atikoğlu (Kurtuluş Lisesi) 2:30,46, 2. Esma B. Belet (Levent Kolej) 2:39,80, 3. Ayşe Bulut (Atatürk Meslek Lisesi) 2:55,92.
300 m. eng.: 1. Hatun Doğan (Kurtuluş Lisesi) 47,72, 2. Sadiye Göçeri (Bülent Ecevit Anadolu L.) 54,58, 3. Tuğçe İbili (Namık Kemal Lisesi) 54,86.
Uzun atlama: 1. Meliz Deral (Atatürk Meslek Lisesi) 4,64, 2. Asya Yokuşoğlu (Namık Kemal Lisesi) 4,57, 3. Fatoş Yıldırıcı (Kurtuluş Lisesi) 4,32.
Yüksek atlama: 1. Betül Güvercin (Namık Kemal Lisesi) 1,40, 2. Ayşe Kamkam (Levent Kolej) 1,35, 3. Sahil Beyaz (Kurtuluş Lisesi) 1,30, 3. İzel Alemdar (Atatürk Meslek Lisesi) 1,30.
Cirit atma: 1. Aysu Yüksekbaş (YDK) 32,48, 2. Rabiya Abdülaziz (Levent Kolej) 27,76, 3. Hayriye Enderoğlu (Namık Kemal Lisesi) 25,68.
Disk Atma:  1.Melis Dinçli (Kurtuluş Lisesi) 23,28, 2. Yarem Bilgiç (Namık Kemal Lisesi) 23,06, 3. Arzu Dalkıran (Bülent Ecevit Anadolu L.) 23.
İsveç Bayrak: 1. Kurtuluş Lisesi (2:31,44), 2. Levent Kolej (2:41,61), 3. Namık Kemal Lisesi (2:47,15)

Genç erkekler:
100 m. 1. Ali Öztürk (Ferdi) 11,51, 2. Cenk Toksoy (YDK) 11,63, 3. Azat Berham Tip (Kurtuluş Lisesi) 11,86.
110 m. eng.: 1. Kaan Savaşkan (Kurtuluş Lisesi) 15,95, 2. Cenk Toksoy (YDK) 16,28, 3. Hakan Özoğul (Dr. F.K.E.M.L.) 18,40.
200 m.: 1. Zekai Serdar (Kurtuluş Lisesi) 23,94, 2. Egemen Ertugan (YDK) 24,98, 3. Mehmet Kizli (Dr. F.K.E.M.L.) 25,38.
400 m.:
1. Azat Berham Tip (Kurtuluş Lisesi) 54,10, 2. Hasan Büke (Namık Kemal Lisesi) 54,90, 3. Cenker Yazar (Atatürk Meslek Lisesi) 55,54.
1500 m.: 1. İbrahim Cavit (Namık Kemal Lisesi) 4:30,86, 2. İsmail Pirgalı (YDK) 4:32,03, 3. Münür Çavuş (Atatürk Meslek Lisesi) 4:37,95.
Yüksek atlama: 1. Emre Çetinarslan (Ferdi) 1,82, 2. Zekai Serdar (Kurtuluş Lisesi) 1,73, 3. Yakup Yaba (Dr. F.K.E.M.L.) 1,73.
Uzun atlama: 1. Berk Çakır (Kurtuluş Lisesi) 6,26, 2. Batuhan Akçın (Ferdi) 6,16, 3. Ali Öztürk (Ferd) 5,88.
Gülle atma: 1. Mehmet Gürdeniz (Ferdi) 13,91, 2. Olgun Güvenlier (YDK) 12,54, 3. Tolga Karahan (Kurtuluş Lisesi) 11,69.
3000 m.: 1. Mehmet Aşıkzedeler (Ferdi) 09:58,32,2. Münür Çavuş (Atatürk Meslek Lisesİ) 10:04,29, 3. Refik İşkey (Kurtuluş Lisesi) 10:08,37.
Sırıkla yüksek atlama: 1. Cihad Çakır (Kurtuluş Lisesi) 3,00, 2. Serhat Emir Kasap (YDK) 2,60, 3. Yakub Yaba (Dr. F.K.E.M.L.), 3. Hasan Kumbur (Namık Kemal Lisesi) 2,40.
800 m.: 1. İbrahim Cavit (Namık Kemal Lisesi) 2:09,33, 2. Soner Akbaş (YDK) 2:10,01, 3. Mert Mirillo (Dr. F.K.E.M.L.) 2:12,50 44.
Üç Adım Atlama: 1. Batuhan Akçın (Ferdi) 13,44,2. Ertuğrul Donangil (YDK) 12,02, 3. Mehmet Neşe (Kurtuluş Lisesi) 11,98.
İsveç bayrak: 1. Kurtuluş Lisesi (2:09,98), 2. Dr. F.K.E.M.L. (2:11,74),3. YDK (2:15,10).
Disk atma: 1. Tuğhan C. Kölemenoğlu (Dr. F.K.E.M.L.)  35,03, 2. Nail Şener (Namık Kemal Lisesi) 33,24, 3. Doğuş Karabulut (YDK) 30,58.
Cirit atma: 1. Mehmet Akdeniz (Erenköy L.) 48,07, 2. Tuğhan C. Kölemenoğlu (Dr. F.K.E.M.L.) 40,80, 3. Uzay K. Riza (YDK) 40,19.
300 m. eng.: 1. Kaan Savaşkan (Kurtuluş Lisesi) 41,63, 2. Cenker Yazar (Atatürk Meslek Lisesi) 44,14, 3. Mehmet Kizli (Dr. F.K.E.M.L.) 44,61.


Takım sıralaması
İlkokul Kızlar
Takımlar  Puan
1. 23 Nisan İlkokulu 3462
2. Gönyeli İlkokulu 3265
3. Akova İlkokulu 2896
4. Şht. Osman Ahmet İ. 2883
5. Lapta İlkokulu 2721
6. Şht.Hasan Cafer İ. 2685
7. Ferdi   892

İlkokul Erkekler
Takımlar  Puan
1. 23 Nisan İlkokulu 3181
2. Lefke İstiklal İ. 2959
3. Şht.Hasan Cafer İ. 2922
4. Gönyeli İlkokulu 2586
5. Özgürlük İlkokulu 2389
6. Lapta İlkokulu 2142

Yıldız Kızlar
Takımlar  Puan
1. Canbulat Özgürlük O. 480
2. YDK   448
3. ŞTO   407
4. Oğuz Veli Ortaokulu 402
5. Levent Kolej  364
6. GAK   289
7. TMK   205

Yıldız Erkekler
Takımlar  Puan
1. YDK   604
2. ŞTO   456
3. Oğuz Veli Ortaokulu 425
4. Mehmetçik O.O. 382
5. Çanakkale Ortaokulu 356
6. BTMK  318
7. ŞHRO  302

Genç Kızlar
Takımlar  Puan
1. Kurtuluş Lisesi 594
2. Levent Kolej  481
3. Namık Kemal Lisesi 430
4. Atatürk Meslek L. 352
5. Bülent Ecevit A.L. 317
6. YDK   310
7. 19 Mayıs TMK 237

Genç erkekler:
Takımlar  Puan
1. Kurtuluş Lisesi 742
2. YDK   674
3. Dr. F.K.E.M.L.  640
4. Namık Kemal Lisesi 599
5. Atatürk Meslek L.  528
6. Erenköy L.  450
7. Ferdi   364
8. SSEML  142

Bu haber toplam 2763 defa okunmuştur