1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 2. İş Bulma Fırsat Günleri 26-27 Nisan’da
2. İş Bulma Fırsat Günleri 26-27 Nisan’da

2. İş Bulma Fırsat Günleri 26-27 Nisan’da

26-27 Nisan tarihlerinde, “18.00-23.00’’ saatleri arasında Lefkoşa Fuar Alanı’ndaki etkinlikte,üniversitelerin ve farklı sektörlerdeki işveren temsilcilerinin stantları yer alacak.

A+A-

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan KKTC İş Bulma Fırsat Günleri etkinliğine katılacak ve fuarda stant açacak firma sahiplerine, bugün bakanlık binasında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Proje sorumlusu Türel Öksüzoğlu başkanlığında, bir araya gelen firma temsilcileri fuar organizasyonu hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 26-27 Nisan tarihlerinde, “18.00-23.00’’ saatleri arasında Lefkoşa Fuar Alanı’nda yer alacak etkinlikte, KKTC üniversitelerinin ve farklı sektörlerdeki işveren temsilcilerinin stantları yer alacak.

İş arayanları, iş değiştirmek isteyenleri işverenlerle bir araya getirmeyi hedefleyen etkinlikte; yeni mezunlar, üniversite öğrencileri ve iş arayanlar, üniversiteler tarafından düzenlenecek sertifikalı seminer programlarına ücretsiz katılabilecek.

2. KKTC İş Bulma Fırsat Günleri Etkinliği’nde, KKTC’deki yedi üniversiteden öğretim görevlileri kariyer planlama, cv yazımı, mülakat teknikleri, iletişim becerileri konularında seminerler verecek. (tak)

Bu haber toplam 1960 defa okunmuştur