1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "1 Mayıs'ta meydandayız"..
1 Mayısta meydandayız..

"1 Mayıs'ta meydandayız"..

"1 Mayıs alanını gelecek güzel günlerin çiçek bahçesine dönüştüreceğiz. Farklıklara saygı duyarak, ortak hedef ve amacın birliğini yaratacağız."

A+A-

CTP-BG Genel Sekreteri Asım Akansoy, 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili açıklama yaptı.  Akansoy, halkı 1 Mayıs
mitingine davet etti. Akansoy’un açıklamasının tam metni şöyle:


"Çözüm, birlik ve mücadelenin her zamankinden daha acil ve gerekli olduğu bir dönemde kutlayacağımız 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşünde, ezen ezilen ilişkisinin ortadan kalkacağı adil, eşitlikçi ve özgürlükçü bir düzen için mücadele ettiğimiz bu yolda sesimizi daha da yükseltmek adına, her yıl olduğu gibi bu yıl da yerimizi alacağız.
Bugün Kıbrıslı Türk insanı bir yandan hâkimiyetçi anlayışlara bir yandan ayrılıkçı dayatmalara bir diğer yandan da neo liberal politikalara karşı haklı bir mücadele vermektedir. Ülkemizde uygulanmakta olan ekonomik, kültürel ve sosyal politikalar ile her geçen gün daha da kötüye gittiğimiz bu şartlarda, Federal bir Kıbrıs’a ulaşmanın ne denli hayati ve Kıbrıslı Türklerin varoluş sorununa karşılık gelecek yegâne çözüm modeli olduğu açıktır.
Bugün, Kıbrıslı Türklerin kimliği, yaşam tarzı, gelenekleri ve  geleceği ile ilgili bir “dönüştürme politikası”, bir “sosyal mühendislik projesi” ile karşı karşıyayız. Kıbrıslı Türkler hak etmedikleri, kendilerine yakışmayan bir yönetim ile karşı karşıyadır. Biz CTP olarak, çözüm için birlikte mücadele kaçınılmazdır diyoruz.
Bu nedenle;
1 Mayıs alanını gelecek güzel günlerin çiçek bahçesine dönüştüreceğiz. Farklıklara saygı duyarak, ortak hedef ve amacın birliğini yaratacağız. Ezen ezilen ilişkisinin ortadan kalktığı, özgür ve eşit bir dünya için, tam demokrasi ve sivilleşme için, kapitalizme, militarizme ve şovenizme karşı yeni bir hayat, başka bir dünya için kol kola gireceğiz. Bölgemizde emperyal güçlerin petrol ve doğal gaz üzerinden pazarlığa başladığı yeni tehlikeli oyunlarına karşı, halkların kardeşliği ve güvenli geleceği için yol alacağız. Federal çözüm için şarkımızı söyleyecek, her yeni güne umutla bakmak adına bu yola çıkmış tüm örgüt, parti ve sendikalardaki dostlarımızla kararlılık ve umutla yürüyeceğiz. Her ezilen birey ve kesimin yanında yer almanın, emek cephesinin partisi olmanın onuruyla yeni umut ve heyecanla korteje katılacağız.
Cumhuriyetçi Türk Partisi, 1 Mayıs günü saat 18.30’da çocuğu, genci yaşlısı ile Kuğulu Park’ta buluşacak. Bu memleketin kimin olduğunu göstermek adına halkımızla meydanda olacağız".

Bu haber toplam 1187 defa okunmuştur