1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yetişkinlere dil kursu devam ediyor
Yetişkinlere dil kursu devam ediyor

Yetişkinlere dil kursu devam ediyor

Uluslararası Final Üniversitesi yetişkinlere yönelik dil kursları yoğun katılımla sürüyor

A+A-

 

Uluslararası Final Üniversitesi’nin yetişkinlere yönelik üçüncü kez düzenlediği dil kursları yoğun katılımla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl yetişkinlere yönelik olarak ücretsiz olarak başlatılan dil kurslarının üçüncü kurları, kursiyerlerin İngilizce seviyeleri dikkate alınarak dört farklı kurda oluşturulan sınıflarda sürüyor. Ülkenin farklı bölgelerinden, farklı meslek gruplarından on sekiz yaş üzeri yetişkinlerin katıldığı dil kursları ile ilgili açıklamada bulunan, Uluslararası Final Üniversitesi Öğretim Üyesi Uzman Halil Ercan, söz konusu kursların toplumsal sorumluluk ön planda tutularak düzenlendiğini anlattı.

“KURSLAR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ OLARAK HAYATA GEÇTİ”

Ercan, Uluslararası Final Üniversitesi’nin bir sosyal sorumluluk projesi olarak geçtiğimiz yıl başlattığı yetişkinlere yönelik ücretsiz dil kurslarının yoğun ilgi görmesi nedeniyle süreklilik kazandığını ifade ederek, ilginin yoğunluğu yanında kursa kayıt yaptıranların derslere sürekli katılımından dolayı da ayrıca memnun olduklarını belirtti. Ercan, turizm sektörü, kamu sektörü, eğitim sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerden kursiyerler bulunduğuna dikkat çekerek, tüm sektörlerde çalışanların yabancı dilde diyalog kurabilmesinin kendilerinin amacı olduğunu kaydetti. Derslerin mesai saatleri dışında yapılmasının çalışanlar açısından avantaj olduğunu belirten Ercan, kursların beş ayrı öğretim üyesi tarafından gerçekleştirildiğini ve kursiyerlerin farklı hocalardan farklı metotlarla tecrübelerinden yararlanma imkanı bulduğuna dikkat çekti.

KURSLARIN DEVAMI GELECEK

Her yıl üç farklı kur şeklinde, katılımcıların bir yılda üç kuru tamamlayabileceği şekilde organize edildiğine dikkat çeken Ercan, dil kurslarının ilerleyen dönemlerde de devam edeceğini kaydetti.

Bu haber toplam 2457 defa okunmuştur