1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. YDÜ, Yerleştirme Sınavı 3 Haziran'da yapılacak
YDÜ, Yerleştirme Sınavı 3 Haziran'da yapılacak

YDÜ, Yerleştirme Sınavı 3 Haziran'da yapılacak

Yakın Doğu Üniversitesi 2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı, 3 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

A+A-

Yakın Doğu Üniversitesi 2017-2018 Öğretim Yılı Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı, 3 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek.

Sınav, saat 09.00’da Yakın Doğu Üniversitesi kampüsünde tek oturum halinde yapılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre,  KKTC liselerinden mezun veya bu yıl mezun olacak olan KKTC vatandaşı öğrenciler, Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavında, Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan 16 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 3 meslek yüksekokulunda bulunan 215 lisans ve ön lisans programını tercih etme ve yerleştirme hakkına sahip olacak.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti liselerinde 4 yıl eğitim gören TC uyruklu vatandaşlar da KKTC Burs ve Sıralama Sınavına girebilecek.

Sınava katılacak olan öğrencilerin en geç 2 Haziran tarihine kadar Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri  Müdürlüğü Kayıt-Kabul Merkezinde sınav kayıtlarını yaptırmaları gerektiği belirtilen açıklamada, sınava katılacak adaylar üç bölüm tercihi yapabilecek.

Yerleştirme işlemi ise öğrencinin sınav sonucuna ve kontenjan sayısına bağlı olarak tercih yapılan bölümler arasında gerçekleşecek. 

Kolejlerden mezun olan veya olacak olan öğrenciler, Yakın Doğu Üniversitesi’nin tüm bölümlerine belirlenen kontenjanlar çerçevesinde GCE A’Level, GCE AS Level, IGCSE-GCSE  O’Level,  SAT, ACT, sınav sonuç belgeleri ile de kayıt hakkı elde edebilecek.

Ticaret Lisesi, Meslek Lisesi ve Endüstri Meslek Lisesi çıkışlı öğrenciler ise sınavsız olarak Yakın Doğu Üniversitesi ön lisans ve ilgili lisans programlarına müracaat edebilecek. İlgili adaylar ön kayıt işlemlerini 2 Haziran tarihine kadar tamamlamalı.

Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na başvuracak adayların 2236464 no’lu (dahili:215-403-377) no’lu telefondan veya www.neu.edu.tr ile www.girne.edu.tr web sitelerinden detaylı bilgi alabileceği duyuruldu.

Bu haber toplam 6576 defa okunmuştur
Etiketler : ,