1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. ÜTK’lılar buluştu
ÜTK’lılar buluştu

ÜTK’lılar buluştu

Naci Talat Vakfı Barış ve Dostluk Evi’nde yer alan nostaljik gecede konuşmalar yapıldı, anılar canlandı

A+A-

Naci Talat Vakfı’nda anlamlı buluşma: Yeniden dayanışma

Kıbrıs Türk yüksek öğrenim gençliği hareketlerinden biri olan ve 1986-1999 yılları arasında faaliyet gösteren Üniversite Temsilciler Konseyi’ne (ÜTK) gönül verenler, dün akşam Lefkoşa’da biraraya geldi.
Naci Talat Vakfı, Barış ve Dostluk Evi’nde yer alan “ÜTK Nostalji 2013 Sürekli Görüşme… Genç Kıbrıslılar Buluşuyor” isimli kokteylde, yüksek öğrenimleri sırasında ÜTK çatısı altında birarada olanlar, yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadı.
Konuşmaların yapıldığı, anıların canlandığı etkinlikte, öğrencilikleri sırasında düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerde, tiyatro oyunlarında ve müzik gruplarında yer alanlar, o günlerdeki oyunlarından replikler ve şarkılar okudu. Öğrencilik yıllarına ait etkinliklerin fotoğraflarından, ÜTK’nın yayın organı “Üniversiteli Genç Kıbrıslı” dergisinin kapaklarından ve çeşitli broşürlerden oluşan bir de slayt gösterisi sunuldu.
Naci Talat Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Sıla Usar’ın konuşmasıyla başlayan gecede, ÜTK’nın kuruluşunda görev alanlardan biri olan Dr. Süleyman Uluçay ve ÜTK’nın başkanlığını da yapmış Dr. Mehmet Yağlı konuşmalar yaptı. Londra’da yaşadığı için geceye katılamayan ÜTK’nın ilk başkanı Artun Gökşan’ın da mesajı okundu.
Gecede ÜTK tarihinin kitap ve belgesel haline getirilmesi için çalışma başlatılması görüşü de ifade edildi.
Etkinlikte ayrıca Naci Talat Vakfı’na katkılarından dolayı Mağusa Tıp Merkezi ile High Level Software şirketine teşekkür plaketi verildi.
Işık Kitabevi de, aralarında ÜTKlıların da olduğu Kıbrıslı yazar ve şairlerin kitaplarını satışa sundu ve bazı yazarlar kitaplarını imzaladı.

Bu haber toplam 1814 defa okunmuştur