1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Usta fotoğrafçı Mehmet Ali Acar, yaşamını kaybetti
Usta fotoğrafçı Mehmet Ali Acar, yaşamını kaybetti

Usta fotoğrafçı Mehmet Ali Acar, yaşamını kaybetti

Gazeteci ve usta fotoğrafçı Mehmet Ali Acar, yaşamını kaybetti.

A+A-

Gazeteci ve usta fotoğrafçı Mehmet Ali Acar, yaşamını kaybetti. Ailesinin verdiği bilgiye göre, bir süredir rahatsız olan 72 yaşındaki Acar, bu sabahın erken saatlerinde İstanbul’da yaşamını yitirdi.

Uzun yıllar Enformasyon Dairesi'nde de görev yapan Acar, pek çok gazetede çalıştı, özellikle unutulmaz fotoğrafları ile geride önemli bir arşiv bıraktı.

Mehmet Ali Acar kimdir?

20 Eylül 1945'te Balıkesir köyünde doğan Mehmet Ali Acar, lise eğitiminden sonra fotoğrafçılık, matbaacılık ve gazetecilik konularında kendini geliştirerek birçok gazetede yazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yaptı.

Çok iyi derecede Rumca ve İngilizce bilen Acar, 1967’de Bozkurt gazetesinde foto muhabiri olarak çalışmaya başladı ve 1974’e kadar bu görevi sürdürdü. 1974’te ise Zaman gazetesinde yazı işleri müdürlüğünü üstlenen Acar, 1979’a kadar burada görev yaptı. Ardından Yeni Zaman gazetesinin basımevi müdürlüğünü yürüten Mehmet Ali Acar, 1985’te de Enformasyon Dairesi’nin fotoğraf bölümünde çalışmaya başladı.

Fotoğrafları birçok gazetede yayımlanan Acar’ın cenazesinin İstanbul’dan getirilmesinin ardından Lefkoşa’da toprağa verileceği, kesin gün ve saatin daha sonra duyurulacağı belirtildi.

Acar; evli, 3 çocuk babası ve 5 torun sahibiydi.

Bu haber toplam 4997 defa okunmuştur
Etiketler :