1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Turhan DAÜ’ye geliyor
Turhan DAÜ’ye geliyor

Turhan DAÜ’ye geliyor

Spiderman'in görsel efekt tasarımcısı DAÜ'ye geliyor

A+A-

 


İnanılmaz Örümcek Adam (The Amazing Spiderman), Muhteşem ve Kudretli Oz (Oz: The Great and Powerful) ve Alice Harikalar Diyarında (Alice in Wonderland) gibi yüksek bütçeli Hollywood filmlerinin animasyon ve görsel efektlerini hazırlayan Coşku Turhan, seminer vermek ve atölye çalışmasında bulunmak üzere, Doğu Akdeniz Üniversitesi'nin (DAÜ) davetlisi olarak ülkemize geliyor.
DAÜ İletişim Fakültesi, Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü'nün daveti ve KKTC Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu'nun (BTHK) ana sponsorluğunda ülkemize gelecek olan Coşku Turhan, burada bulunacağı süre içerisinde, Hollywood'da edinmiş olduğu bilgi ve birikimlerini öğrenci ve alana ilgi duyanlarla paylaşma fırsatı bulacak.
Turhan, Hollywood’un en büyük film yapım şirketlerinden biri olan Sony Pictures Imageworks'de sorumlu yönetici konumunda bulunmasının yanısıra, görsel efekt Oscarları olarak kabul edilen Visual Effect Society tarafından İnanılmaz Örümcek Adam filmindeki çalışmalarıyla bu yıl bu ödüle aday gösterildi.
Turhan 3 – 4 Nisan 2013 tarihlerinde, saat 10:30’da, DAÜ Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Sergi Platformu’nda öğrencilerle biraraya gelerek, Hollywood Görsel Efektleri konusunda seminer verip atölye çalışmaları yapacak. YD

Bu haber toplam 1276 defa okunmuştur