1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "Trafik, Kıbrıs sorunu kadar önemli ancak"
"Trafik, Kıbrıs sorunu kadar önemli ancak"

"Trafik, Kıbrıs sorunu kadar önemli ancak"

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, trafiğin Kıbrıs sorunu kadar önemli bir sorun olduğunu ancak Meclis’in bugünkü toplantısına basında yeterli ilgi gösterilmediğini belirtti

A+A-

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu “trafik güvenliği” konusunda olağanüstü toplandı

ANGOLEMLİ: “YOLLARIMIZ BİRER TUZAK… TRAFİK KIBRIS SORUNU KADAR ÖNEMLİ”

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Milletvekili Hüseyin Angolemli, trafikteki sorunlara değinirken, şu anda yolların birer tuzak olduğunu söyleyerek, Şehir Planlama Dairesi ve belediyelerin ne yaptığını sordu.
Angolemli, trafiğin Kıbrıs sorunu kadar önemli bir sorun olduğunu ancak basında yeterli ilgi gösterilmediğini belirtti.
Ülkede yıllarca sol direksiyon araçlara izin verildiğini ve bu nedenle de birçok kazanın meydana geldiğini kaydeden Angolemli, ülkenin birçok konuda sınıfta kaldığını ve trafiğin de bunlardan biri olduğunu savundu.
Kar-İş’in eylemine de değinen Angolemli, toplu taşımacılığa zam gelmesine rağmen öğrenci taşımacılığına zam yapılmamasının eyleme neden olduğunu anımsattı ve uzlaşma yollarının aranması gerektiğini söyledi.

“KIBRIS SORUNU KADAR ÖNEMLİ ANCAK…”

TDP Milletvekili Hüseyin Angolemli, trafiğin Kıbrıs sorunu kadar önemli bir sorun olduğunu ancak Meclis’in bugünkü toplantısına basında yeterli ilgi gösterilmediğini belirtti.
Herkesin görevini yapması gerektiğini vurgulayan Angolemli, cep telefonlarının trafik kazalarını dört kat artırdığının belirlendiğini ancak buna karşı hiçbir önlem alınmadığını söyledi.
Angolemli, cezalardan elde edilen gelirin trafiğe ayrılmasını istedi ve yolların, şehirlerin karanlıkta kalmasını eleştirdi. Angolemli, sürücülerden önce alt yapının sorgulanmasını istedi.
Trafik kültürünün de giderek değiştiğini ve kırmızı ışıkta geçme, sağdan gelene bakmadan ana yola çıkma gibi davranışların artmasının nedeninin denetim eksikliği olduğunu ifade eden Angolemli, böyle giderse yakında kırmızı ışığa uymamadan kaynaklı kazaların artacağını vurguladı.

BAKANLIĞA UZMAN İSTİHDAMI YAPILSIN

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nda mühendis eksikliği bulunduğunu belirten Angolemli, bakanlığa trafik konusunda uzman istihdam edilmesini önerdi.
Büyük iş araçlarının mutlaka denetlenmesi gerektiğini ifade eden Angolemli, özellikle beton mikser araçlarının yollarda tehlike saçtığını kaydetti.
Olağanüstü toplantının mutlaka meyve vermesi gerektiği ve kriz masası gibi bazı kararların üretilmesi gereğine vurgu yapan Angolemli, hükümete çağrı yaparak, trafikten toplanan vergilerin büyük bölümünü denetime ayrılmasını istedi.

 

Bu haber toplam 2466 defa okunmuştur
İlgili Haberler