1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Amcaoğlu Ankara'ya gidiyor
Tel-Sen: Mağusa'da dairenin bir bölümü Elçiliğe devrilmek isteniyor

Tel-Sen: Mağusa'da dairenin bir bölümü Elçiliğe devrilmek isteniyor

Tel-Sen, Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nin bir bölümünün Türkiye Büyükelçiliği’ne devredilmesi girişimi olduğunu iddia ederek, grev uyarısı yaptı.

A+A-

Kıbrıs Türk Kamu Ulaştırma Haberleşme Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Sendikası (Tel-Sen) , Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nin bir bölümünün Türkiye Büyükelçiliği’ne devredilmesi girişimi olduğunu iddia ederek, grev uyarısı yaptı.

Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan yazılı açıklamasında, “Telekomünikasyon Dairelerindeki bir çiviye dokunulmasına ve binaların paylaşımına asla müsaade etmeyerek, yasal hakları doğrultusunda eylem ve grev de dahil her türlü hakkı kullanacaklarını” bildirdi.

Soysan, Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nde büyük huzursuzluk yaşandığını kaydetti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı’nın da aralarında olduğu bazı kişilerin Mağusa Telekomünikasyon Dairesi’nde çalışma yaparak, dairenin bir bölümünün TC Büyükelçiliği’ne devredilmesinin söz konusu olduğunu belirttiklerini  savunan Soysan, bu durumun çalışanları tedirgin ettiğini kaydetti.

Her hükümet döneminde özelleştirilmesi gündeme gelen dairenin, parçalara ayrılarak başka kurum, kuruluşlarla paylaştırılmaya çalışılmasının büyük bir huzursuzluğa sebep olduğunu belirten Soysan, şunları kaydetti:

“Dairenin parçalara ayrılarak başka kurum, kuruluşlarla paylaştırılması kabul edilir bir durum değildir.

Bu bağlamda Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na gerekli girişim yapılmış ve Bakanlığa Mağusa Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili daire çalışanlarını huzursuz edecek her adımın karşısında olacağımızı bir yazı ile bildirmiş bulunmaktayız.

Telekomünikasyon Dairelerindeki bir çiviye dokunulmasına müsaade etmeyen sendikamız binaların paylaşımına asla müsaade etmeyerek, yasal haklarımız doğrultusunda eylem ve grev de dahil her türlü hakkını kullanacaktır.

Toplumsal varlıklarımıza sahip çıkmayı genel anlamda sorumluluk kabul eden sendikamız, özelinde dairenin herhangi bir unsuruna dokunulmasına da bundan önce müsaade etmediği gibi bundan sonra da müsaade etmeyecektir.”

 

 

Bu haber toplam 1035 defa okunmuştur
Etiketler : , ,
İlgili Haberler