1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tatar, Elcil’e dava açıyor: “Hakaret etti”
Tatar, Elcil’e dava açıyor: “Hakaret etti”

Tatar, Elcil’e dava açıyor: “Hakaret etti”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in Rum lider Nikos Anastasiadis’e hitaben basına yaptığı yazılı açıklamada yer alan ifadelerin “gerçek dışı iddialar ve hakaretler” olduğunu söyledi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in Rum lider Nikos Anastasiadis’e hitaben basına yaptığı yazılı açıklamada yer alan ifadelerin “gerçek dışı iddialar ve hakaretler” olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı bu ifadeler nedeniyle yargıya başvuruyor.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil açıklamasında, Anastasiadis'e hitaben "Sn. Anastasiades AKP’nin memuru olmaktan gurur duyuyorum diyen Sn. Ersin Tatar ile masaya oturmaktan siz de gurur duyuyor musunuz?" diye sormuştu.

 

Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu’ndan konuyla ilgili olarak yapılan açıklama şöyle:

“Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil’in 2 Kasım 2020’de, Rum lider Nikos Anastasiadis’e hitaben basına yaptığı yazılı açıklama Cumhurbaşkanlığı hukukçuları tarafından incelenmiş ve içerdiği gerçek dışı iddialar ve hakaretler nedeniyle Elcil hakkında yasal yollara başvurulması kararlaştırılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Bu haber toplam 5575 defa okunmuştur