1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Tatar, çocuklarla sosyal medyada bir araya geldi
Tatar, çocuklarla sosyal medyada bir araya geldi

Tatar, çocuklarla sosyal medyada bir araya geldi

Başbakan Ersin Tatar, 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla 6 ilçeden çocuklarla sosyal medya ortamında bir araya geldi. 

A+A-

Başbakan Ersin Tatar, 23 Nisan Çocuk Bayramı dolayısıyla 6 ilçeden çocuklarla sosyal medya ortamında bir araya geldi. 

Başbakanlık’tan yapılan açıklamaya göre Tatar; Lefkoşa’dan Dilay Tünay ve Derviş Sütcüoğlu, Gazimağusa-Vadili’den Ela Hürelli, İskele’den Ayşe Arabacı, Girne’den Hayal-Hasan Kutay, Lefke- Gaziveren’den Hazel Asilkan ve Güzelyurt’tan Nisa Delibaş ile sohbet etme imkanı buldu.

Tüm çocukların 23 Nisan Çocuk Bayramı’nı kutlayan Başbakan Tatar, bu yıl, içinde bulunulan koşullar nedeniyle, etkinlikler yapamayan çocukların üzüntüsünü paylaştığını ifade etti. Medya ve sosyal medyaya göz attığında, çocukların evde olmalarına rağmen, 23 Nisan coşkusundan geri kalmadıklarını gördüğünü aktaran Başbakan Tatar, “Bu beni çok mutlu etmiştir. Yaşamakta olduğumuz durum geçicidir. Sizleri düşünerek aldığımız önlemlerle, bu süreci başarı ile atlatacağımıza inanıyoruz. Merak etmeyin, üzülmeyin. Bir sonraki 23 Nisan’ı yine parklarda, sahalarda, okullarımızda coşkuyla kutlayacağız” dedi.

Çocuklarla tek tek sohbet eden Başbakan, çocukların dışarıya maskesiz çıkmamalarını istedi. Çocukların, okullarını özlediğini dile getirmesi üzerine de Başbakan, “Az daha sabır, bu günler geçecektir” dedi.

Çocuklar program sonunda Başbakan Tatar ile şarkı, şiir ve resimlerini paylaştı.

Türkiye Cumhuriyeti Büyük Millet Meclisi'nin kurulduğu 23 Nisan 1923'ün yıldönümü Türkiye'de Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği gün 'Çocuk Bayramı' olarak da pek çok ülkede kutlanıyor. Kıbrıslı Türkler de uzun yıllardır 23 Nisan'ı kutluyor.

Bu haber toplam 1140 defa okunmuştur
Etiketler : , ,