1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Silahla evi basıp, 500 bin TL çaldı”
“Silahla evi basıp, 500 bin TL çaldı”

“Silahla evi basıp, 500 bin TL çaldı”

Gönyeli’de “silahlı soygun” suçlamasıyla tutuklanan zanlı mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Gönyeli'de, İ.K.'ye ait evi tüfekle basıp, ateş açan ve evdeki 500 bin TL’yi çaldığı iddia edilen zanlı E.A., "geceleyin ev açma, kanunsuz ateşli silah taşıma ve tasarrufu, kanunsuz patlayıcı madde taşıma ve tasarrufu, ikametgahtan sirkat, kasti hasar, ve şiddet kullanma tehdidi" suçlarından tutuklanarak, mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede soruşturmaya ilişkin detayları aktaran polis, zanlının  Cumartesi günü saat 05.30 raddelerinde, tasarrufunda kanunsuz olarak bulundurmuş olduğu babasına ait av tüfeği ile Gönyeli'de bulunan İ.K.'ye ait evin avlusuna izinsiz girip, kilitli vaziyetteki ahşap kapısını tekme atıp kırarak içeriye giriş yaptıktan sonra, tüfeğin dipçiği ile salondaki kapı camını, aynayı kırdığını, yanındaki duvara ise bir el ateş edip 4 santim çapında delip hasara uğrattıktan sonra, oda içerisindeki üç çekmeceli ahşap dolabın 1'inci çekmecesi içerisinde beyaz naylon poşet içerisinde 200 TL'lerden oluşan toplam 500 bin TL nakit parayı sirkat edip aynı yerden çıkış yaptığı iddiası ile hakkında şikayet olduğunu aktardı.

Polis, zanlının Pazartesi günü Gönyeli’de tespit edilerek derdest emri gereği tutuklandığını, av tüfeğinin de bulunarak emare olarak alındığını açıkladı.

Polis memuru, evde yapılan detaylı araştırma sonucu bir adet av tüfeği fişengi tapası ve bir miktar av tüfeği fişengi saçması bulunarak emare olarak alındığını belirtti.

Polis memuru, aranan emareler, alınması gereken ifadeler, incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu belirterek, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Jale Ergüden, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

Bu haber toplam 1271 defa okunmuştur
Etiketler :