1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Siber, hastası pozitif çıkınca izole oldu
Siber, hastası pozitif çıkınca izole oldu

Siber, hastası pozitif çıkınca izole oldu

Cumhuriyet Meclisi eski Başkanı, Doktor Sibel Siber, bir hastasının Covid-19 testi pozitif çıkması üzerine kendini izole ettiğini duyurdu.

A+A-

 

Cumhuriyet Meclisi eski Başkanı, Doktor Sibel Siber, bir hastasının Covid-19 testi pozitif çıkması üzerine kendini izole ettiğini duyurdu. Siber, kış aylarında hastalığın yayılmasıyla yerel bulaşın da arttığına dikkat çekerek, “ELMAS ... El hijyeni, Maske, Mesafe...”  kuralına uymasını istedi.

Siber’in paylaşımı şu şekilde:

Cumartesi (12 Aralık) öğle sonrası öksürük, nefes darlığı şikayeti ile muayene ettiğim bir hastamın Covid testi pozitif çıktı. Bugünden itibaren birinci derecede temaslı olmam  nedeniyle izoleyim... Maalesef korktuğumuz gibi kış aylarının gelmesiyle hastalık yayılmaya başladı. Yerel bulaş arttı. Kısacası artık covid içimizde... Sessiz taşıyıcıları unutmayalım... O nedenle çok dikkatli  olmalıyız.  Gözlemlediğim kadarıyla genel olarak bir rehavet içindeyiz... Maske mesafe kuralına uyulmadığı takdirde tablo hızla kötüleşebilir. AMAN DİKKAT!.. Ağlamamak, ağlatmamak için lütfen,  ELMAS kuralı... El hijyeni, Maske, Mesafe...

Bu haber toplam 3323 defa okunmuştur
Etiketler : ,