1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Salamis'te büyüleyici performans
Salamis'te büyüleyici performans

Salamis'te büyüleyici performans

250 kişilik uluslararası koro ve orkestranın seslendirdiği Beethoven'in 9.Senfonisi Salamis Antik Tiyatro'da sahnelendi.

A+A-

 KKTC'nin Almanya Fahri Konsolosu Turgay Hilmi'nin organizasyonu ve Gazimağusa Belediyesi ev sahipliğinde 250 kişilik uluslararası koro ve orkestranın seslendirdiği Beethoven'in 9.Senfonisi Salamis Antik Tiyatro'da sahnelendi.

Gazimağusa Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Almanya, İsviçre ve Avusturya'dan 250 kişiden oluşan koro ve orkestranın "Classics Night" adı altında düzenlediği konserde, Beethoven'in 9.Senfonisinin yanı sıra, George Gershwin'in eserleri de yer aldı.

turgay.jpg
Konserde ayrıca koro ve orkestra Turgay Hilmi'nin eşliğinde, kısa süre önce hayatını kaybeden Kamran Aziz'in 'Al Yemeni Mor Yemeni' ile 'Kıbrıs'ım' adlı eserleri de seslendirdi.

Konserde koro şefleri olarak Tarmo Vaadk, Martin Lukas Mesiter, Turgay Hilmi ve Murat Üstün yer alırken, Koronun solistliklerini ise; Eser Öktem, Judith Graf, Christine Mittermair, Micheal Nowak ve Markus Simon üstlendi.

Organizasyondan elde edilecek gelir, Özel Eğitim Merkezi ve Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği'ne bağışlanacak.

Gazimağusa Belediyesi Başkan Vekili  İbrahim Uysal etkinlikte yaptığı konuşmada, konserin  önemine değinerek, etkinliğin uluslararası boyutuna  ve elde edilecek gelirin bağışlanacağına dikkat çekti.

Uysal, Gazimağusa Belediyesi’nin kültürel ve sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmayı sürdüreceğini kaydetti.

Etkinlik, yarın akşam da saat 21.00 de aynı mekanda bir kez daha izleyiciyle buluşacak.

 

Bu haber toplam 2542 defa okunmuştur
Etiketler : , ,