1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sahte kimlik soruşturması devam ediyor
Sahte kimlik soruşturması devam ediyor

Sahte kimlik soruşturması devam ediyor

Ercan Havalimanı’ndan başkasına ait Fransız pasaportlarıyla çıkış yapmaya çalışan iki zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

A+A-

Ercan Havalimanı’ndan başkasına ait Fransız pasaportlarıyla çıkış yapmaya çalışan iki zanlı dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Meseleyle ilgili olarak mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Alpaslan Yavuz, 17 Mayıs tarihinde saat 11.00'da Ercan Havalimanı’nda önceden G.C.F.N., adına sahte olarak düzenlenmiş Fransız pasaportu ile pasaportta adı geçenin kimliğine bürünerek K.K.T.C'den çıkış yapmak istediği esnada konu yerde görevli Sivil Hizmet Görevlisi tarafından tespit edildiğini anlattı.

Yavuz, zanlının kimliğinin belirlenemediğini belirtip, tahkikat amaçlı üç gün daha tutuklu kalmasını talep etti.

Yavuz, zanlı Z.A.,’nın ise 17 Mayıs’ta Lefkoşa' da Lokmacı Kara Giriş Kapısından, önceden Roukit Abdallah adına sahte olarak düzenlenmiş Fransiz Pasaportu ile, pasaporttaki şahsın kimliğine bürünerek K.K.T.C'ye giriş yaptıktan sonra, ayni gün yine aynı pasaport ile Ercan Havalimanı’ndan çıkış yapmak istediği esnada, çıkış kabininde görevli Sivil Hizmet Görevlisi tarafından tespit edildiğini belirtti.

Zanlının adının Z.A. olduğunun belirlendiğini söyleyen Yavuz, zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlı Z.A.’nun 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına diğer zanlının ise tahkikat amaçlı üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 1160 defa okunmuştur
Etiketler : , ,