1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘Rüşvet olayı örtbas edilmemeli’
‘Rüşvet olayı örtbas edilmemeli’

‘Rüşvet olayı örtbas edilmemeli’

BKP Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan CTP-BG/DP-UG hükümeti döneminde rüşvetin adeta bir kural halini aldığını savundu.

A+A-


 

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Sekreteri Abdullah Korkmazhan CTP-BG/DP-UG hükümeti döneminde rüşvetin adeta bir kural halini aldığını savundu.
Korkmazhan yaptığı yazılı açıklamada, Çevre ve Doğal Kaynaklar eski Bakanı Hamit Bakırcı’nın Marsilya ziyaretinin masraflarının bir taş ocağı şirketi tarafından karşılanması ve bakanlık yapmış olan bir siyasetçi hakkında iki ayrı şirketten toplan 3 Milyon dolar rüşvet aldığı ile ilgili mali polise yapılan ihbarın bunun en açık örnekleri olduğunu kaydetti.
Bakanlık yapmış bir siyasetçinin iki ayrı şirketten toplan 3 Milyon dolar rüşvet aldığı yönünde mali polise ihbar yapıldığını, bunun bazı gazetelerde de haber olarak yer aldığını, ancak rüşvet alan bakan ile rüşvet veren şirketlerin kim olduklarının polis ve hükümet tarafından bilinmesine rağmen kamuoyu ile paylaşılmadığını iddia eden Abdullah Korkmazhan, rüşvet olayının örtbas edilmemesini, konu hakkında kamuoyuna detaylı açıklama yapılması ve rüşvet alan ile verenlerin biran önce yargı karşısına çıkartılmasını talep etti. Korkmazhan, mevcut hükümetin UBP’den hiçbir farkı olmadığının kısa zamanda ortaya çıktığı görüşünü bildirdi. (TAK)

Bu haber toplam 1270 defa okunmuştur