1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Polis ‘Trafik ışıklarındaki hırsızı’ araştırıyor
Polis ‘Trafik ışıklarındaki hırsızı’ araştırıyor

Polis ‘Trafik ışıklarındaki hırsızı’ araştırıyor

“Trafik ışıklarında yeni soygun yöntemi” söylentileri sosyal medyayı ve polisi harekete geçirdi.

A+A-

Lefkoşa bölgesinde ortaya çıkan yeni soygun yöntemiyle kadın sürücüleri hedef aldığı iddia edilen soyguncu veya soyguncuların, trafik ışıklarında araç kapısında içeri girerek, soygun gerçekleştirdiği bilgisi sosyal medyada yayılıyor.

Soygunu gerçekleştiren şahısla ilgili eşkâlin de anlatıldığı hırsızlıkta, şahsın polis tarafından arandığı da öne sürüldü. Sosyal medyada dolanan bildiride söz konusu kişinin, trafik ışıklarında duran arabalardaki bayan sürücülerin yanına ani bir hareketle oturup, araç içerisindeki çantayı aldıktan sonra kaçtığı belirtiliyor. Kapıyı açarak giren soyguncunun "beni tanımadın mı?" diyerek dikkati dağıttığı ve bu esnada araç içerisindeki çanta cüzdan gibi şeyleri çalıp kaçtığı belirtilen istihbaratta, özellikle bayan sürücüler olmak üzere vatandaşları dikkatli olmaya ve benzer durumlarda 155 Polisi arayarak ihbarda bulunmaları konusunda çağrıda bulunuluyor.

Polis Basın Subaylığı söz konusu olayla ilgili araştırma yapıldığı belirtildi.

 

Sosyal medyada giderek yayılan soygun haberinde şu ifadelere yer veriliyor:

“LEFKOŞA da trafik ışıklarında yeni soygun yöntemi... Kopyala yapıştır ile paylaşın herkes bilgi sahibi Olsun '' ÖZELLİKLE BAYAN SÜRÜCÜLER TEHDİT ALTINDA 25-30 yaşlarında olan ve yüzünde derin yara izi bulunup Polis tarafından arandığı da öne sürülen kişinin trafik ışıklarında duran arabalardaki bayan sürücülerin yanına ani bir hareketle oturup araç içerisindeki çantayı aldıktan sonra kaçtığını belirttiler. BENİ TANIMADIN MI? Ani bir hareketle Lefkoşa'daki trafik ışıklarında duran araçlara kapıyı açarak giren soyguncunun "BENİ TANIMADIN MI?" diyerek dikkati dağıttığı ve bu esnada araç içerisindeki çanta cüzdan gibi şeyleri çalıp kaçtığı belirtilen istihbaratta özellikle bayan sürücüler olmak üzere vatandaşları dikkatli olmaya ve benzer durumlarda 155 Polisi arayarak ihbarda bulunmaya çağırdılar''

 

  

Bu haber toplam 6317 defa okunmuştur
Etiketler : ,