1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Othello Gençlerine 2 Festival’de, 2 ödül
Othello Gençlerine 2 Festival’de, 2 ödül

Othello Gençlerine 2 Festival’de, 2 ödül

Othello Folklor Derneği Orta grubuyla 14-20 Mayıs tarihleri arasında katıldıkları 2 festivaldende ödül alarak döndü.

A+A-


Othello Folklor Derneği  Orta grubuyla 14-20 Mayıs  tarihleri  arasında katıldıkları 2 festivaldende ödül alarak döndü. Othello Gençleri 9.Uluslararası Gebze Kültür&Folklor festivalinde  Genel Klasman ikinciliğini  ve I.Uluslararası Darıca Kültür&Folklor Festivalinde dünya  üçüncülüğünü kazanma başarısını gösterdi.


Dernekten yapılan açıklamada, Othello Gençleri  34 kişilik kafileyle  7  farklı ülkenin yer aldığı  9.Uluslararası Gebze Kültür&Folklor Festivalinde Genel Klasman ikinciliğini elde etti. Birinci Gürcistan olurken, üçüncülüğü Bulgaristan elde etti. Yarışmada Gürcistan, Makedonya, Bosna Hersek, Türkiye, Bulgaristan, Hindistan ve KKTC’den Othello Folklor Derneği yer aldı.
İlk kez  düzenlenen Gençlik Şöleni kapsamında I.Uluslararası Darıca Kültür&Folklor Festivalinde 7 farklı ülkeden 8 ekiple yarışan Othello gençleri  dünya  3.lüğünü elde ettiler. Yarışmada Makedonya birinci, Gürcistan ikinci, KKTC-Othello üçüncü ve Bosna Hersek dördüncü oldu.
Othello orta grubunun sahnedeki performansları çok beğenilirken, özellikle Bosna Hersek CIOFF başkanı tarafından övgüler aldı.
Othello gençleriyle yaptığımız konuşmada Festival süresince çok eğlenceli , çoşkulu ve duygulu anlar yaşadıklarını, unutamayacakları bir hafta geçirdiklerini belirttiler.
Bu başarılara imza atan kafileye Erkan İpekcioğlu  başkanlık ederken, eğitmen olarak İzlem Civisilli ve Hatice Ergen, Yönetici  Zafer Cafer Volkan, Müzisyen olarak  Salime Sağlamer, Anıl Saydam, Mustafa Basrioğlu ve Ceyhun İpekcioğlu görev aldı.
Othello Folklor Derneği,  Haziran ayında Othello  büyük ekibiyle katılacağı  Bosna Hersek’teki yarışma ve Uluslararası Denizli festivali  için çalışmalarına hız kesmeden ettiği açıklandı.

 

 

 

Bu haber toplam 2013 defa okunmuştur