1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Ödüller verildi…
Ödüller verildi…

Ödüller verildi…

Mektup yazma yarışmasında tüm juri üyelerinden tam puan alan Elif Eryaşar ve Mahide Köse isimli öğrencilere juri özel ödülü verildi.

A+A-

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 21.’si düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nde Resim, Mektup ve Tarih Avcıları Yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Kongre ve Kültür Merkezi’nde dün akşam düzenlenen ödül töreninde öğrencilere ödülleri verilirken, merkezin sergi Salonu’nda açılan sergide ise öğrencilerin mektup ve resimleri sergilendi. Sergi 24 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek. “Resim ve Mektup Ödül Töreni’nde bu yıl Ayşe Başman ve Zalihe Susuzlu adına 2 öğrenciye Juri Özel Ödülü verildi. 
Mektup yazma yarışmasında tüm juri üyelerinden tam puan alan Elif Eryaşar ve Mahide Köse isimli öğrencilere juri özel ödülü verildi.
Etkinlikte, Mağusa Kültür Derneği bünyesindeki Karikatürist Serkan Sürek’in eğitmenliğinde Ramiz Gökçe Karikatür Okulu’nun ilk mezunları olarak 8 öğrenci diplomalarını aldı.
Gazimağusa Belediye Başkanı Oktay Kayalp, Gazimağusa Çocuk Festivali’nin 21 yıldır çocuklara okul dışında kalan zamanlarında yeteneklerini geliştirmeleri için eğlenceli etkinlikler sunduğunu ve onları özgüven sahibi bireyler olarak yetişmelerini sağladığını belirtti. Bu yıl Kıbrıs’ın en büyük Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan Çocuk Festivali’nin hem katılım sayısı hem profesyonellikte ülkenin en büyük çocuk organizasyonu olduğunu kaydeden Kayalp,  bu organizasyonu yapmaktan onur duyduklarını söyledi. Festivalin en zor işini jüri üyelerinin yaptığını, çocukların birbirinden kaliteli esrelerini değerlendirmenin zor olduğunu ifade eden Kayalp, jüri üyelerine teşekkür etti. Organizasyonun en büyük yükünü çeken Mağusa Kültür Derneği üyelerine, sponsorlara ve kurum kuruluşlara da teşekkür etti.

Bu haber toplam 1086 defa okunmuştur