1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” Mağusa’da sahnelenecek
“Ödenmeyecek Ödemiyoruz” Mağusa’da sahnelenecek

“Ödenmeyecek Ödemiyoruz” Mağusa’da sahnelenecek

Lefkoşa’da 1072 seyirciye ulaşan ve beğeniyle izlenen oyun, 18 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.

A+A-


Baraka Tiyatro Ekibi’nin hazırladığı “Ödenmeyecek Ödemiyoruz” adlı müzikli komedi oyunu turneye çıkarak Lefkoşa dışındaki seyirciye de sunulacak. Turne programı Mağusa’yla başlıyor.

Baraka Külür Merkezi adına açıklama yapan Nazen Şansel konu ile ilgili şunları kaydetti;

Lefkoşa’da 1072 seyirciye ulaşan ve beğeniyle izlenen oyun, 18 Mayıs Cumartesi saat 20.00’de Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek. 5TL olan biletler Mağusa Belediyesi Halkla İlişkiler biriminden temin edilebilir, rezervasyon için 0542 857 27 09 numaralı telefon aranabilir.


Dario Fo’nun yazdığı, Füsun Demirel’in Türkçeleştirdiği “Ödenmeyecek Ödemiyoruz”, Baraka Tiyatro Ekibi tarafından güncellenerek ve Kıbrıs’a uyarlanarak sahneye konuyor. Ağlanacak halimize güldüren oyunda, ekonomik kriz, zamlar ve emekçileri yoksullaştıran neoliberal uygulamalar, mizahi bir üslupla anlatılıyor. Zamlara tahammülü kalmayan kadınların, alış veriş yapıp ödemeden kaçmasıyla başlayan olaylar, işyerlerinde, okullarda, sokaklarda yaşanan isyanlarla devam ediyor. Bir yanda, yaptıklarını birbirinden gizlemeye çalışan karı kocalar, kurnazlıklar, yalanlar... Diğer yanda, evlere baskınlar düzenleyen polisleri atlatmak için çevrilen dolaplar... Kanto şarkılarının ve dansların da kullanıldığı oyuna, Baraka Müzik Topluluğu Sol Anahtarı elemanları canlı müzikle eşlik etmekte.


Bir halk komedisi olan ve ülkemizin içinde bulunduğu traji komik durumlara da göndermeler yapan “Ödenmeyecek Ödemiyoruz”, Lefkoşa’dan sonra Mağusalıların  beğenisine sunulacak. Turne programı Lefke’yle devam edecek.

Bu haber toplam 1221 defa okunmuştur