1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Naldöven'in “Hafızalı Doku” yayımlandı.
Naldövenin “Hafızalı Doku”  yayımlandı.

Naldöven'in “Hafızalı Doku” yayımlandı.

Şair Filiz Naldöven’in yeni şiir kitabı “Hafızalı Doku” yayımlandı.

A+A-

Şair Filiz Naldöven’in yeni şiir kitabı “Hafızalı Doku”  yayımlandı.

Khora Yayınları tarafından çıkarılan kitabın tanıtım, söyleşisi ve imza günü 13 Haziran Perşembe saat 19.00’da Khora Kitap Cafe’de yapılacak.

Khora Kitap Cafe adına Direktör Merter Refikoğlu’nun verdiği bilgiye göre, etkinlikte şair Filiz Naldöven okurlarıyla buluşacak ve dileyen okurlar kitaplarını imzalatma imkânı bulacak.

Filiz Naldöven’in 1999–2012 yılları arasında yazdığı şiirlerin seçkisinden oluşan kitap, “Yıktı Beni Metruk Bıraktı”, “Ada, Ayrılık, Sızı Çemberleri”, “Nar”, “Müzmin Bir Çıplak”, “Figür”, “Boşluk”, “Anka” isimli bölümlerden oluşuyor.

Merter Refikoğlu’nun yayına hazırladığı kitabın kapak tasarımı Ümit İnatçı’ya, sayfa tasarımı ise grafiker Ömer Tatlısu’ya ait.

1953’te Limasol’da doğan ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü’nde tahsil gören Fliz Naldöven’in 1987’de “Sevgidendoğma”, 1994’de “Mağma Mavera” ve 1999’da “Aşk Beni Yıka” adlı şiir kitapları yayınlanmıştı.

Şiirleri Yunanca, İngilizce ve Almanca’ya çevrilmiş olan Naldöven’in “Köşede Durmak” isimli bir de tiyatro oyunu bulunuyor.

(tak)

Bu haber toplam 1298 defa okunmuştur