1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Meclise BOMBA İHBARI
Meclise BOMBA İHBARI

Meclise BOMBA İHBARI

Meclise bomba ihbarı yapıldı, meclis oturumu kapatılıyor. Polis ekipleri meclise geldi.

A+A-

Meclis Genel Kurulu bugünkü yoğun toplantısını sürdürürken; Meclis için bomba ihbarı yapıldı. Yapılan bomba ihbarına rağmen yasa önerisinin görüşülmesine devam edildi. Polis, Meclis binalarında bomba araması başlattı.

İhbarı, Poliçeler (Değişiklik) Yasa Önerisi görüşülürken kürsüye gelen TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı açıklarken; o sırada oturumu yöneten Meclis Başkanı Hasan Bozer de, polisin böyle bir ihbar aldığını söyledi.

Meclis Başkanı Bozer, görüşmeler tamamlandıktan sonra toplantıyı kapatırken de milletvekillerine hitaben “Risk aldım ama anlayış göstereceğinizi bildiğim için devam ettim” dedi.

Poliçeler (Değişiklik) Yasa Önerisi görüşülürken TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, kürsüye çıktığında CTP Milletvekili Ömer Kalyoncu’nun yerinden söylediklerine karşılık verdi ve kısa süreli gerginlik yaşandı.

“BOMBA İHBARI HÜKÜMETİN ENTRİKASI”

Çakıcı, Meclis’e bomba ihbarı olduğunu öğrendiklerini ancak bunun gündemi değiştirmek için hükümetin entrikaları olduğunu savundu.

Meclis Başkanı Bozer de, polise yapılmış bir ihbar olduğunu ancak oylamayı yaptırıp toplantıyı kapatacağını söyledi.

SOYER:  “ATOM BOMBASI DA OLSA KAÇMAYACAĞIZ”

Daha sonra söz alan CTP Milletvekili Ferdi Sabit Soyer, Meclis’e atom bombası da atılsa, buradan kaçmayacaklarını ifade etti.

Meclis Genel Kurulu, poliçelerle ilgili yasayı oybirliğiyle kabul ettikten sonra çalışmalarını tamamladı ve polis ekipleri de binalarda aramaya başladı (tak)

 

Bu haber toplam 1411 defa okunmuştur