1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. MAHALLAE: Kıbrıs’ta Barışı İnşa Etmeye Yönelik Gayretleri Haritalandıracak
MAHALLAE: Kıbrıs’ta Barışı İnşa Etmeye Yönelik Gayretleri Haritalandıracak

MAHALLAE: Kıbrıs’ta Barışı İnşa Etmeye Yönelik Gayretleri Haritalandıracak

Kıbrıs’ta 1970’ten bu yana barışı inşa etmeye yönelik gayretlerin bir haritasını çıkaran yeni bir dijital çevrimiçi platform halihazırda Peace-it-Together ağı ile geliştiriliyor.

A+A-


Kıbrıs’ta 1970’ten bu yana barışı inşa etmeye yönelik gayretlerin bir haritasını çıkaran yeni bir dijital çevrimiçi platform halihazırda Peace-it-Together ağı ile geliştiriliyor. Platform, barış ve uzlaşı ürünlerinin yanı sıra bölgenin bir yanından diğer yanına pozitif bir değişim için harekete geçmek isteyen yerel ve uluslararası iş sahipleri, memurlar ve diğer kişiler için kaynaklar ve ağ oluşturma araçlarını da içerecek. Peace-it-Together ağı halka açık olarak yapılan çevrimiçi bir oylama vasıtasıyla adlandırıldı. Seçilen isim ‘mahallae’ oldu.
Peace-it-Together Kıbrıs sivil toplumunun barışı yaratma ve uzlaşı gayretlerini desteklemek ve sürdürülebilir bir platform meydana getirmek için birlikte çalışan bir Sivil Toplum Örgütleri ağıdır. Bu ağ, NGO-Support Center (STK-Destek Merkezi) ve Management Centre tarafından yürütülmekte ve UNDP-ACT tarafından desteklenmektedir. Ağ, son on yılda barışı yaratma üzerinde çalışmış ve Kıbrıs’ta uzlaşı gündemini ileri taşıyan asli unsurlar haline gelmiş olan sivil toplum ortaklarından oluşmaktadır.

Bu haber toplam 1129 defa okunmuştur