1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Mağusa’da sahnelenecek
Mağusa’da sahnelenecek

Mağusa’da sahnelenecek

Genco Erkal yönetimindeki Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem gibi, Nazım Hikmet’le 35 yıl” isimli oyunu bugün saat 20:00’da Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.

A+A-

Gazimağusa Belediyesi’nin her ay bir tiyatro oyununu tiyatro severlerle buluşturacağı programı çerçvesinde Genco Erkal yönetimindeki Dostlar Tiyatrosu’nun “Kerem gibi, Nazım Hikmet’le 35 yıl” isimli oyunu bugün saat 20:00’da Mağusa Kültür ve Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.
Genco Erkal’ın "Kerem gibi, Nâzım Hikmet’le 35 Yıl" oyunu tiyatro sahnesinde Nâzım Hikmet’in şiir dünyasından izlenimleri; ozanın yaşamı, şiirleri ve görüntüleri aracılığıyla anlatıyor.
Genco Erkal, belgesel-tiyatro ve şiiri buluşturarak, seyircileri Nâzım Hikmet’in şiir dünyasında bir gezintiye çıkartıyor. Genco Erkal’ın yönetip oynadığı, Nâzım Hikmet’in şiirlerinden oluşan tek kişilik oyunda, Nâzım Hikmet’in gençlik yılları, mahkumiyeti, hapishane yılları, açlık grevi, zorunlu sürgünlüğü, vatan hasreti, tüm dünyayı kucaklayan insan sevgisi, dünya barışı için mücadelesi, Kurtuluş Savaşı izlenimleri, XX. yüzyılın dünya ölçüsünde en büyük ozanlarından birinin yaşamı belgesel bir filmle bütünleşerek şiirsel bir destana dönüşüyor.
"Kerem gibi: Nâzım Hikmet’le 35 Yıl" baştan sona belgesel bir film eşliğinde oynanıyor. Nâzım Hikmet’in hayat hikayesi, fotoğrafları ve film görüntüleriyle sahneye taşınıyor. Selanik’ten Moskova’ya uzanan yaşamı ve memleket özlemi Nâzım’ın kendi dizeleriyle Genco Erkal tarafından tiyatro seyircisine aktarılıyor. YD

Bu haber toplam 1662 defa okunmuştur