1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. MAGEM’in Mağusa Kargası Büyüledi
MAGEM’in Mağusa Kargası Büyüledi

MAGEM’in Mağusa Kargası Büyüledi

IV. Mağusa Gençlik Festivali kapsamında yapılan 3. Sanat Buluşması etkinliği sona erdi…

A+A-

Mağusa Gençlik Merkezi (MAGEM)’in düzenlediği IV. Mağusa Gençlik Festivali kapsamında gerçekleştirilen 3. Sanat Buluşması etkinliği Seramik, Heykel,Resim ve Gravür olmak üzere disiplinler arası bir paltformda gerçekleştirildi. Kuzey Kıbrıs Turkcell, Gazimağusa Belediyesi ve Armen Shıppıng sponsorluğunda yürütülen IV. Gençlik Festivali içerisinde yer alan 3. Sanat Buluşması etkinliğinin katılımcıları ise Umut Germeç,Arif Çekderi,Kadir Selçuk Yasa,Ayhatun Ateşin,Türksal İnce,Hikmet Uluçam ve Birsen Canbaz oldu.

  Özelikle de Arif Çekderi nin Mağusa’nın sembolü haline gelen kargadan etkilenerek yaptığı çalışma Mağusa halkı tarafından büyük beğeniye neden oldu.   
   Sanat Buluşmasında,Atölyeler ve sanatçı çalışmaları, interaktif bir mekanda gerçekleştirilmiştir. Kültür ve Sanat farkındalığının artmasında önemli bir yer işgal eden etkinliğe  yoğun bir ilgi olmuştur.

   MAGEM organizasyonuyla küratörlüğünü Ayhatun Ateşin “yapılan disiplinlerarası sanat buluşması ,sanat ve kültüre olduğu kadar, bilimin, çevrenin ve düşüncenin güzelliğine ve aydınlığına inanan MAGEM, günümüzde bütün dünyada tartışılan ve önem verilen, Sivil Toplum Örgütleri olgusunu yaşayan ve yaşatan bir  gençlerden oluşan gönüllüler ordusu olarak çalışmalarını sürdürüyor” dedi.
   Ateşin, Birçok uygarlıklara ev sahipliği yapmış olan Mağusa kentininde MAGEM’in Mağusa kentinin ve dolayısıyla  Kıbrıs’ın uluslararası    platformda “Kültür ve Sanat” yolu ile tanıtılmasını sağlamaya yönelik olan bu etkinliğinin önemine değindi.
Ayhatun Ateşin, MAGEM bahçesinde şimdiden den bir açık hava müzesinin  oluştuğunu belirtti.

Bu haber toplam 2312 defa okunmuştur