1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. “Mağduriyet kısa sürede giderilmeli”
“Mağduriyet kısa sürede giderilmeli”

“Mağduriyet kısa sürede giderilmeli”

CTP-BG’li belediye başkanları eski KTHY çalışanlarının çadırını ziyaret etti

A+A-

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) belediye başkanları, 64 eski Kıbrıs Türk Hava Yolları (KTHY) çalışanının KTHY merkez binası önünde kurdukları çadırı ziyaret ettiler.
Ziyarette, CTP-BG’li belediye başkanları adına açıklama yapan Gönyeli Belediyesi ve Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli, KTHY’de geriye gidişin bir parçası olarak eski KTHY çalışanlarının uzun süredir mağduriyet yaşadığını belirtti. Benli, “ekmek arama” mücadelesinde sonuna kadar eski KTHY çalışanlarının yanında olduklarını ifade etti. Kıbrıs Türk toplumunun hem üretip, hem bölüşmeyi başarabilmesi gerektiğini vurgulayan Benli, bu yapılabildiği takdirde daha mutlu ve huzurlu bir toplum yapısı oluşacağını söyledi. Benli, 64 eski KTHY çalışanının mağduriyetinin kısa sürede giderilmesi gerektiğini kaydetti.

“73 gündür sokakta…”
KTHY 64 Sözcüsü Osman Yücelen de, KTHY’nin son mağdurları olarak 73 gündür sokakta, 24 gündür de çadırda olduklarını kaydetti.
Yücelen, inançlarının ve dirençlerinin devam ettiğini vurgulayarak, her kesimden destek aldıklarını belirtti. Mücadelede sona doğru yaklaştıklarına inandıklarını söyleyen Yücelen, ziyaret ederek destek belirten CTP-BG’li belediye başkanlarına teşekkür etti.

Bu haber toplam 1254 defa okunmuştur