1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Lefke Ceviz Festivali yarın
Lefke Ceviz Festivali yarın

Lefke Ceviz Festivali yarın

Açılışını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yapacağı festival, her iki gün de sabah saat 10.00’da başlayıp gece 22.00’ye kadar devam edecek.

A+A-

Lefke Turizm Derneği, Lefke Belediyesi ve Lefke Avrupa Üniversitesi’nin (LAÜ) birlikte organize ettiği Lefke 4’üncü Ceviz Festivali yarın başlıyor.

Açılışını Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun yapacağı festival, her iki gün de sabah saat 10.00’da başlayıp gece 22.00’ye kadar devam edecek.

Festival çerçevesinde kurulacak stantlarda başta ceviz ve ceviz macunu olmak üzere portakal, turunç, bergamot, hurma gibi değişik macunlar; Lefke ve Kıbrıs kültürünü anlatan el işleri; yemek çeşitleri ve içecekler; Lefke ve Kıbrıs konulu resimler; CD – DVD’ler satışa sunulacak.

Festivali ziyaret edenler, Feridun Işıman tarafından tasarlanan uluslararası resim sergisini; Atilla Karaderi ve Ediz Tuncel’in fotoğraf sergisini; Mustafa Tozakı’nın karikatür sergisini; Lefke ve yöresinde yaşayan kadınların hazırladığı resim ve el işleri sergisini ve Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinin Lefke konulu sergisini izleyebilecek.

Ayrıca Fatma Sönmez, Nazım Beratlı, Gencay Şaykan, Ediz Tuncel ve Tufan Erhürman festival kapsamında kitaplarını imzalayacak ve söyleşi gerçekleştirecek.

Müzik dinletileri, eğlence faaliyetleri, dans ve folklor gösterileri gün boyunca sürecek.

Festival kapsamında yürüyüş grupları düzenlenerek, Lefke’nin doğal ve tarihi güzelliklerini görme imkanı sunulacak.

Lefke ve Küçük Kaymaklı masterleri kendi aralarındaki futbol maçı yaparken; Yedidalga’da yüzme yarışması yapılacak.

Ayrıca festival kapsamında tavla ve darts turnuvası da gerçekleştirilecek.

(tak)

Bu haber toplam 1487 defa okunmuştur