1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LAÜ’de “Yaşamı Anlamlandırmak” konulu konferans gerçekleşti
LAÜ’de “Yaşamı Anlamlandırmak” konulu konferans gerçekleşti

LAÜ’de “Yaşamı Anlamlandırmak” konulu konferans gerçekleşti

Konferansa, Davranış Bilimleri ve Yönetim Bilimleri Danışmanı, Yönetim Geliştirme ve Zihin Koçu Aysim Altay konuşmacı olarak katıldı.

A+A-

 

    Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından, “Yaşamı Anlamlandırmak” konulu konferans düzenlendi. Konferansa, Davranış Bilimleri ve Yönetim Bilimleri (Executive & Mental Coach) Danışmanı, Yönetim Geliştirme ve Zihin Koçu Aysim Altay konuşmacı olarak katıldı.

Altay: Yaşam, yaşamdaki güzellikleri görebildiğimiz ölçüde güzel

   ‘Yaşam Kaçtı Gözüme’, ‘Yüreğin Sacayağı’ ve ‘Madem Öyle Polyanna’ adlı kitapları ve çok sayıda yayınlanmış makalesi bulunan Altay, spor takımları ile spor kulüplerine sporcuların motivasyonlarını artırmak ve potansiyellerini daha doğru kullandırmak gibi alanlarda danışmanlık yaptığını dile getirdi.

   Altay, özgürlüğün tanımını, ‘sevdiğin şeyi yapmak ve anı yaşamak’ olarak yaparak, yaşamın, yaşamdaki güzellikleri görebildiğimiz ölçüde güzel olduğunun altını çizdi. Altay, karşılaşılan güçlükleri yenme konusunda kendisi ile ilgili sorunları olmayan kişilerin daha başarılı olduğunu, kendi yaşam deneyimlerinden de örnekler vererek açıkladı.

   Genç dinleyicilere  yaşamı ertelememelerini, anı yaşamalarını, geç kalmadan yapmak istediği şeyleri gerçekleştirmelerini öneren Altay, öğrencilere sevdikleri faaliyleri yaparak kaliteli zaman geçirmenin önemine dikkat çekti.

   Etkinliğin sonunda Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rümeysa Demirdamar tarafından  Aysim Altay’a   teşekkür belgesi ve çiçek  takdim edildi.

Bu haber toplam 2178 defa okunmuştur