1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. LAÜ’de “Orta Asya Gecesi” etkinliği düzenlendi
LAÜ’de “Orta Asya Gecesi” etkinliği düzenlendi

LAÜ’de “Orta Asya Gecesi” etkinliği düzenlendi

LAÜ’de eğitim gören Orta Asya kökenli öğrenciler için “Orta Asya Gecesi” etkinliği gerçekleştirildi.

A+A-

Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Öğrenci Dekanlığı tarafından LAÜ’de eğitim gören Orta Asya kökenli öğrenciler için “Orta Asya Gecesi” etkinliği gerçekleştirildi. Uluslararası etkinlikler çerçevesinde düzenlenen geceye, LAÜ Öğrenci Dekanlığı ve Dış İlişkiler Müdürlüğü çalışanları ile öğrenciler katıldı.

 Orta Asya ülkeleri etkinlikte bir araya geldi

Etkinlikte, Orta Asya ülkelerinden Kırgızistan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve Tacikistan uyruklu öğrenciler bir araya geldiler. Gecede, Orta Asya ülkelerinin kültürlerine ait yemekler, dans gösterileri ve benzeri ortak paylaşımlar yapılarak, farklı kültürlerin benzeyen yanları, farklılıkları tanıtıldı.

l1-029.jpg

Gecede öğrenciler kültürel, müzik ve dans gösterileri sergilediler

Etkinlik kapsamında kültürel, müzik ve dans gösterileri sergileyen öğrenciler ayrıca Orta Asya’nın doğal, kültürel, tarihi ve turistik mekanlarını tanıtan video gösterimi ile katılımcıları bilgilendirdiler.

Orta Asyalı öğrencilerin ülkelerine özgü müzikler eşliğinde geceye katılanlara yiyecek ve içecekler ikram etmesi ile devam eden programda öğrenciler keyifli bir gece geçirme şansı yakaladılar.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur