1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Kutrafalı, Frankfurt'ta sahne alacak
Kutrafalı, Frankfurtta sahne alacak

Kutrafalı, Frankfurt'ta sahne alacak

Kutrafalı, her yıl gerçekleşen “Frankfurt Musikmesse 2013” fuarında MTD standında performans sergileyecek.

A+A-

Lefkoşa Belediye Orkestrası müzisyenlerinden Cahit Kutrafalı’nın, Almanya’nın Frankfurt kentinde yapılacak olan “Avrupa’nın en büyük, dünyanın ikinci en büyük müzik enstrümanları ve müzik endüstrisi fuarında” performans yapmak için artisti olduğu MTD Basses firmasından davet aldığı bildirildi.

LTB Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, 2013 yılı başında dünyaca ünlü ‘Michael Tobias Design’ bas gitarlarının resmi artisti olan Cahit Kutrafalı,  her yıl gerçekleşen “Frankfurt Musikmesse 2013” fuarında MTD standında performans sergileyecek.

Lefkoşa Belediye Orkestrası Şefi Can Sözer, Cahit Kutrafalı’nın büyük bir başarıya imza attığını ve orkestra bünyesinde böylesine başarılı müzisyenlerin yer almasından dolayı gurur duyduklarını kaydetti.

Dünyanın en önemli enstrüman üreticilerinin ve  bir çok önemli müzisyenin orda olacak olmasından dolayı bu platformun bir çok kesim tarafından ilgiyle takip edildiğini belirten Cahit Kutrafalı ise, böylesi bir fuarda ‘’Endorsed Artist’’ sıfatıyla performans sergileyecek olmanın heyecan verici olduğunu kaydetti.

Kutrafalı, bu davetleri alırken üyesi olduğu Lefkoşa Belediye Orkestrası’nı ve Kuzey Kıbrıs’ı de temsil edecek olmanın kendisi için ayrı bir gurur olduğunu da belirtti.

(tak) 

Bu haber toplam 1256 defa okunmuştur