1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Kumdan Heykel Festivali yapılıyor
Kumdan Heykel Festivali yapılıyor

Kumdan Heykel Festivali yapılıyor

Festival Gazimağusa kentinin eşsiz güzellikteki kumsallarına farklı bir heyecanı da beraberinde getirecek.

A+A-

Geleneksel olarak her yıl yapılan “Doğu Akdeniz Üniversitesi Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması”nın yedincisi  bu yıl 19 Mayıs 2013 Pazar günü, 10:00-20:00 saatleri arasında, Gazimağusa DAÜ Beach Club’da yapılıyor.

İlgi duyan herkesin katılabileceği bu etkinlik,  Kıbrıs’ta bulunan tüm üniversitelerin katılımı ile gerçekleştirilecektir. DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması, doğal güzellikleri ve tarihi mimari yapılarıyla zengin bir kültüre sahip Gazimağusa kentinde, katılımcılara doğal malzemeyle hayallerindeki yapı ve heykelleri günü birlik bile olsa tasarlama ve uygulama şansı verecektir. Festival Gazimağusa kentinin eşsiz güzellikteki kumsallarına farklı bir heyecanı da beraberinde getirecek.

Etkinliğin temel hedefi dünyanın birçok ülkesinde yapılan bu tür festivalleri ülkemizde de devam ettirmek ve ülkemizin doğal güzelliklerinden faydalanarak alternatif aktiviteler  yaratmaktır. “Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması”na son başvuru tarihi 17 Mayıs 2013 olup, katılım için kayıtlar web sayfası veya e-mail adresine yapılacaktır.

Daha fazla bilgi için  http://sandsculpture.emu.edu.tr/ web adresi ziyaret edilebilir veya e-mail sandsculpture@emu.edu.tr  ile 630 11 39 numaralı telefona başvurulabilir.

“DAÜ Kumdan Heykel Festivali ve Yarışması” katılmak veya izlemek  isteyen herkesi bekliyor..

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur