1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Küçük'e tavsiye: Lefkoşa'ya yürüyünüz
Küçüke tavsiye: Lefkoşaya yürüyünüz

Küçük'e tavsiye: Lefkoşa'ya yürüyünüz

Kıbrıslı Türkler’in hanesine 500 bin TL daha borç yazıp Amerika’ya yürüyüşe gidenleri protesto eder, 500 bin TL’yi devletin eğitim kurumlarına bağışlayıp Lefkoşa’da yürümelerini tavsiye ederiz.

A+A-

KTÖS, Başbakan İrsen Küçük’ün kalabalık bir heyetle, “Türk Yürüyüşü”ne katılmak amacıyla  Amerika Birleşik Devleti’ne ziyaretini eleştirdi.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elçil şunları kaydetti;

Kıbrıslı Türkler’in iradesini temsil etmekten çok uzak olan işbirlikçi UBP hükümeti, AKP’nin talimatları ile “Türk yürüyüşüne” katılmak üzere Amerika’ya turistik geziye çıkmayı uygun görmüştür.

Adamızın  kuzeyinde Türkiye’nin rehinesi durumunda olan Kıbrıs Türk toplumu siyasi, ekonomik ve kültürel baskı ile bunaltılırken, kamusal alanları da AKP’ye yakın çevrelere peşkeş çekilmektedir.  Kıbrıslı Türkler, AKP’nin dayatmalarına maruz kalırken,  bu dayatmaların paravanı durumundaki Sn.İrsen Küçük’ün ödül alır gibi Amerika’ya seyahati düşündürücüdür. Amerikan hükümetinin en alt düzeydeki memurları ile yapılan görüşmelerin, önemli bir başarı gibi sunulması ise son derece gülünçtür. Odacılarla yapılan görüşmeler Kıbrıslı Türkleri bir kez daha özne olmaktan uzağa götürmüş, kukla pozisyonuna sokmuştur. Sn. Küçük hatırlamalı ki, Kıbrıslı Türkler adanın iki eşit ortağı ve sahibidirler, Kıbrıslı Türkler, AKP’nin isteği doğrultusunda Ankara’nın kölesi değildirler.


Bir yandan ekonomik tedbirler yalanı ile kamusal alanlar daraltılıp, özelleştirilirken, diğer yandan ekmeğe, akaryakıta zam yaparak alım gücü düşürülürken, lobi çalışması adı altında yapılan ziyaretlerin bir anlamı olmadığını gibi, bir amaca da hizmet etmemektedir. Kıbrıslı Türklere yapılacak en büyük hizmet, kendi kendini yönetme mücadelesine destek olabilmektir. Bu destek “izolasyon var, ambargo var” masalıyla değil, Kıbrıs’ta emekçilerin, halkın gerçek taleplerine kulak vererek olabilir.


Türkiye halklarını savaşın eşiğine getiren AKP hükümetinin ABD’de organize ettiği yürüyüşün bir anlamı olmadığı gibi adanın kuzeyini AKP ile yaşanmaz kılan Sn. İrsen Küçük’ün orada olmak istemesi de anlamsızdır.
Kıbrıslı Türkler’in hanesine 500 bin TL daha borç yazıp Amerika’ya yürüyüşe gidenleri protesto eder, 500 bin TL’yi devletin eğitim kurumlarına bağışlayıp Lefkoşa’da yürümelerini tavsiye ederiz.

 

 

 

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur