1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTÖS, 2 okulda uyarı grevi yapacak
KTÖS, 2 okulda uyarı grevi yapacak

KTÖS, 2 okulda uyarı grevi yapacak

Gönyeli İlkokulu’nda 11.20-12.40, Gülenyüzler Anaokulu’nda ise 11.00-12.00 saatleri arasında uyarı grevi gerçekleştirilecek

A+A-

 

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)Genel Sekreteri Şener Elcil, öğretmen ihtiyacı olan okullarda eksikliklerin tamamlanması amacıyla yarından itibaren Gönyeli İlkokulu ve Gülen Yüzler Anaokulu’nda uyarı grevine gideceklerini açıkladı.

Elcil yaptığı yazılı açıklamada, uyarı grevinin Gönyeli İlkokulu’nda 11.20-12.40, Gülenyüzler Anaokulu’nda ise 11.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirileceğini duyurdu.

Elcil, okulların açılmasının üzerinden bir aylık süre geçmesine rağmen, öğretmen eksikliklerinin devam etmesinin hükümet yetkililerini rahatsız etmediğini savundu.

Okulöncesi eğitim ve ilkokullarımızda acilen gereken 17 öğretmen kadrosunun tamamlanabilmesi için başta Eğitim Bakanlığı, Maliye Bakanlığı ve hükümet nezdinde yaptıkları girişimlere rağmen olumlu bir yanıt alamadıklarını ileri süren Elcil, “Bu devlet okullarına önem verilmediğini bir kez daha göstermiştir” dedi.

Elcil, “Tüm iyi niyetli çabalarımıza rağmen, Eğitim Bakanlığı’nın takındığı vurdumduymaz anlayış sendikamıza konuyla ilgili olarak eylem koymaktan başka çıkar yol bırakmamıştır” şeklinde konuştu.

Elcil, öğretmen eksikliği dışında Milli Eğitim Bakanlığı’nın Öğretmenler Yasası’nda açık açık ifade edilmesine rağmen, Öğretmen Akademisi mezunları işsiz dururken, ilkokul öğretmeni olmayanlara geçici öğretmenlik görevi vermeye başlamasının da kabul edilemez olduğunu vurguladı.

(TAK)

Bu haber toplam 1718 defa okunmuştur