1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Erhürman'dan hükümete sert sözler: "Şaka mısınız?"
KTAMS'dan uyarı grevi

KTAMS'dan uyarı grevi

KTAMS, Sosyal Sigortalar Dairesi’nde ve şubelerinde yarın 08.00-12.00 arasında uyarı grevi; 09.30'da merkezde basın açıklaması yapacak

A+A-

KTAMS, Covid-19 sürecinde sorunların katlanarak arttığını ve hükümetin günübirlik kararnameleri nedeniyle hizmetlerinde karmaşa yaşandığını belirttiği Sosyal Sigortalar Dairesi’nde ve şubelerinde yarın 08.00-12.00 arasında uyarı grevi; 09.30'da merkezde basın açıklaması yapacak.

Sendikanın açıklaması şu şekilde:

İş yükü her geçen gün artan ve fiziki koşulları yetersiz kalan Sosyal Sigortalar Dairesi’nde covid-19 sürecinin de yaşanmasıyla birlikte sorunlar katlanarak artmıştır. Tüm bunların yanında, Bakanlar Kurulu’nun yayınladığı  günü birlik kararnameler nedeniyle hizmetlerin yürütülmesinde büyük bir karmaşa yaşanmaktadır.

Çalışanlarla halkı karşı karşıya getiren, hatta zaman zaman gerginliklere neden olan bu durum karşısında Hükümetin duyarsız kalması nedeniyle, Sendikamız yarın (13 Ağustos Perşembe) 08:00-12:00 saatleri arasında Sosyal Sigortalar Dairesi’nin Merkez ve tüm şubelerinde uyarı grevi uygulayacak. Ayrıca saat 09:30’da Lefkoşa Sosyal Sigortalar Dairesi önünde basın açıklaması yapacaktır.

 

KAMUSEN de Sosyal Sigortalar Dairesi’nde grev yapacak

KAMUSEN yarın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Sigortalar Dairesi’nde 4 saatlik uyarı grevi yapacak.

Grev, 08.00-12.00 saatleri arasında Sosyal Sigortalar Dairesinin merkez ve tüm şubelerinde uygulanacak, ayrıca saat 09.30’da Lefkoşa Sosyal Sigortalar Dairesi önünde basın açıklaması yapılacak.

KAMUSEN’den yapılan yazılı açıklamada, grevin; “dairenin fiziki koşullarından dolayı yetersiz oluşu, yoğun iş temposuna rağmen yıllardır süren istihdam sorununun çözülmediği, biriken iş yükü fazlalığından dolayı çalışanlar ve vatandaşın sıkıntı yaşadığı ile idarenin duyarsızlığından” dolayı gerçekleştirileceği belirtildi.

Bu haber toplam 1226 defa okunmuştur
Etiketler : , ,